[VIDEO] Nepokoje v Hong-Kongu – Oplatí sa investovať než skončia demonštrácie? – v EN

0

Iste ste sa už dopočuli o nepokojoch v Hong-Kongu. Ulice tohto východného finančného centra už dvanásty víkend v rade obsadili (prevažne) študenti, ktorí okrem iného protestujú proti schváleniu zákona, ktorý by mal výrazne poškodiť celú oblasť a oslabiť nezávislosť Hong-Kongu.

Prečo ľudia v Hong-Kongu demonštrujú?

V minulosti sme boli svedkami niekoľkých úspešných demonštrácií. V jednej z nich obyvatelia Hong-Kongu ubránili svoju slobodu slova a nedovolili vláde zakázať oponovanie Číne.

Hong-Kong sa v roku 2047 definitívne stane časťou Číny. Do tej doby si bude užívať status semi-autonómnej oblasti. Čína však nechce čakať tak dlho. To je v podstate zhrnutie celého problému a dôvodu demonštrácií.

Čínska vláda je tak v ťažkej pozícii. Na jednej strane je tu tlak miliónov ľudí, ktorí každých sedem dní vychádzajú do ulíc a na druhej strane nemožnosť vyhovieť im. V Číne sú demonštrácie veľké tabu a ak by sa rozkríklo, že vláda cúvla, je dosť možné, že by nasledovali demonštrácie po celej Číne.

Môže vás zaujímať: Mikroplasty v pitnej vode pre nás nie sú nebezpečné – zatiaľ!

Šanca pre investorov

Samozrejme, také veľké nepokoje vyvolávajú neistotu na trhu a to vytvára obrovskú príležitosť pre investorov, ktorí teraz majú šancu nakúpiť dip. Ale o tom sa viac dozviete v tomto videu.

Na video prejdete kliknutím na tento odkaz

Chcete vedieť o dôvodoch nepokojov v Hong-Kongu viac?

Pozrite si toto video:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre