Obchodovať Bitcoin proti predikciám CNBC sa opláca v 95% prípadov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Toto je jasný dôkaz, že sa neoplatí ísť ako stádo oviec za radami mainstreamových médií. Mediálny gigant CNBC sa stal Bitcoinovým hrdinom, bohužiaľ asi nie v tom slova zmysle, aký by si prial. Analytik si totiž všimol, že býčie (rastové) a medvedie (poklesové) prognózy spomenutého spravodajského webu boli v skutočnosti znamením, že trh bude robiť presný opak.

Overte si to sami

Jacob Canfield na TradingView ukázal, ako rôzne tweety s CNBC predikciou poklesu alebo rastu Bitcoinu posielali trh na celkom opačnú stranu. Tu sa môžete na túto anomáliu pozrieť sami (graf si trochu zazoomujte).

“Takmer každý býčí tweet, ktorý sme mohli vidieť, je na vrchole takmer každej jednotlivej rally a dáva nám veľmi silný signál predaja.”

Na základe svojich historických dát Canfield hovorí, že CNBC je ako ukazovateľ opaku vývoja trhu presný na celých 95%.

“S každým medvedím tweetom obvykle vidíme v priemere 30% návratnosť. V minulom týždni sme videli 3 medvedie tweety z Twitteru, čo nám dáva jasnú indikáciu, že máme ísť long, “pokračoval a odkazoval sa na tabuľku s cenovými pohybmi po zverejnení tweetu.

darujklik

“Na základe našich 30% priemerných výnosov by sme mali vidieť silnú rally späť do oblasti 8500 USD, kde budeme čakať na ďalšie vzostupné alebo medvedie tweety, ktoré nám ukážu, akým spôsobom pôjdeme.”

Záver

Nechceme vás nabádať, aby ste to skúšali používať v praxi, za vaše investície ste zodpovední vy sami, ale za povšimnutie to určite stojí. Sami budeme sledovať, či a ako dlho im tieto predikcie budú “vychádzať”.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.