[Správy] Bitcoin sa môže dostať na 60 000 dolárov • Litecoin a TokenPay kúpili 10% v nemeckej banke • Podľa Wall Street je Bitcoin najlepšou investíciou

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa môže dostať na 60.000 dolárov, potvrdzuje svoju predpoveď Julian Hosp • Litecoin Foundation a Tokenpay kúpili 10% podiel v nemeckej banke • Joseph Stiglitz, laureát Nobelovej ceny predpovedá regulačný útok na krypto • Wall Street: Bitcoin je najlepšou investíciou do kryptomien • Na Malte bol predstavený prvý svetový projekt Initial Convertible Coin Offering • Blockchain by mohol pomôcť čínskej finančnej infraštruktúre • Úrady v Indii pravdepodobne budú zaobchádzať s kryptomenami ako s komoditami

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Julian Hosp urobil ďalšiu silnú predpoveď

Kryptoeufória v roku 2017 je nekompromisne nahradená tohoročným prudkým poklesom trhu. Napriek tomu je Julian Hosp optimista a potvrdzuje svoju predikciu z decembra 2017. Vtedy predpovedal, že BTC stúpne na 60 000 dolárov, ale najprv klesne na 5 000 dolárov. Keďže polovica predpovede sa v podstate splnila, Hosp najnovšie prehlásil, že Bitcoin bude musieť byť v auguste na viac ako 10 000 dolároch, potom uvidíme 20 000 dolárov a nakoniec sa môže Bitcoin tento rok dostať na 60 000 dolárov. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Litecoin a TokenPay majú v rukách 10% WEG Bank AG

TokenPay Swiss AG oficiálne potvrdila, že v spolupráci s Litecoin Foundation získala 9,9% podiel v nemeckej WEG Bank AG. Výkonný riaditeľ Litecoinu, Charlie Lee ocenil partnerstvo a vyhlásil:

“Toto partnerstvo je obrovským prínosom pre Litecoin aj Tokenpay. Teším sa na integráciu spoločnosti Litecoin do WEG Bank AG a na všetky rôzne služby, ktoré to ponúka. Som tiež nadšený tým, že Litecoin podporil decentralizovanú burzu Tokenpay Efin.”

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Stiglitz nazval Bitcoin dierou

Joseph Stiglitz, bývalý hlavný ekonóm Svetovej banky a laureát Nobelovej ceny, predpovedal, že Bitcoin a alternatívne kryptomeny sa v budúcnosti stanú predmetom rozsiahleho regulačného zásahu. Stiglitz povedal:

“Nemôžete mať platobné prostriedky založené na utajení, keď sa snažíte vytvoriť transparentný bankový systém. Ak otvoríte dieru ako Bitcoin, potom všetka hanebná činnosť prejde touto dierou a to žiadna vláda nedovolí”

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Bitcoin je najlepšia investícia

Bitcoin má za sebou drsný polrok 2018. Je to však stále najlepšia investícia do kryptomien. To je názor jedného z popredných obchodníkov na Wall Street. Vedúci divízie spoločnosti Susquehanna International Group, Bart Smith hovorí, že drvivá väčšina trhu s kryptomenamii zostáva v najlepšom prípade špekulatívna, Bitcoin je však jednou z mála kryptomien, ktorú ľudia skutočne používajú. Smith hovorí:

”Používanie Western Union na cezhraničné prevody je pomalé a je drahé. A sú tu ľudia [v procese prevodu], ktorí môžu zastaviť prevod týchto peňazí. S Bitcoinom môžem posielať peniaze. Je to rýchle. Je to lacné. A úprimne povedané, nikto ma nemôže zastaviť.”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Malta sa stáva krypto-lídrom

Malta je naďalej popredným aktérom v krypto a blockchain priestore. Utorok sa stal ďalším míľnikom, pretože spoločnosť Palladium uviedla svetovú premiéru platformy Initial Convertible Coin Offering or (ICCO). V tomto inovatívnom prípade prejde projekt nazývaný “tokenized convertible warrant” schvaľovancím procesom maltskej Financial Services Authority. Tento projekt podlieha prísnym pravidlám EÚ a jeho spustenie poskytne investorom právo premeniť tieto tokeny za akcie Palladium. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/(v EN)

Blockchain môže pomôcť čínskym bankám

Šanghajská burza, štvrtá najväčšia burza cenných papierov na svete, publikovala výskumný dokument, v ktorom poukázala na potenciál integrácie blockchainu do čínskej finančnej infraštruktúry. Tvrdí, že prijatie technológií založených na technológii Distributed Ledger pre existujúce modely zúčtovania transakcií, by mohlo dramaticky zvýšiť efektivitu čínskeho finančného trhu. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

India nepôjde cestou zákazu kryptomien

Vysoký predstaviteľ indickej vlády vlády, ktorý je zapojený do prebiehajúcej regulatórnej diskusie o kryptomenách uvádza, že v Indii je nepravdepodobné, že bybol  presadzovaný všeobecný zákaz kryptomien. Úradník uviedol:

“Obchod nie je trestným činom. Väčšina z nás obchoduje s rôznymi triedami aktív na akciovom trhu. Takže, ako sa obchodovanie s kryptomenami odlišuje? Musí existovať mechanizmus, aby bolo isté, že použité peniaze nie sú nezákonné a sledovanie jeho zdroja je najdôležitejšou vecou.”

Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.