Čína zakročila proti nelegálnym online kryptostávkam vo výške 1,5 mld. USD

BITmarkets BITmarkets

Čínska polícia v provincii Guangdong v juhozápadnej Číne oznámila, že rozprášila gang prevádzkujúci nelegálne online stávkovanie v kryptomenách, zamerané na MS vo futbale. Celková výška nelegálnych stávok dosiahla 1,5 mld. USD (10 mld. CNY).

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 len za 10 eur mesačne

Oddelenie provinčnej bezpečnosti provincie Guangdong zatklo šesť vedúcich členov gangu. Akcie sa zúčastnilo celkom 21 rôznych úradov verejnej bezpečnosti. V správe sa uvádza:

„Miestna polícia tiež zistila, že niekoľko gamblerských gangov využívalo online sociálnu platformu na propagáciu stávkovej platformy počas MS.”

Polícia celkovo zatkla najmenej 540 osôb, u ktorých existuje podozrenie, že sa zúčastnili organizovaných online hazardných hier. Podľa čínskych zákonov sú hazardné hry a stávkovanie v Číne zakázané. Účastníkom týchto aktivít na internet alebo prevádzkovateľom stávkových platforiem preto hrozí žaloba.

Stávková platforma zaznamenala behom ôsmich mesiacov od svojho založenia príliv viac než 330 000 členov. Platforma podporovala stávky v kryptomenách Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Čína aktualizovala svoje hodnotenie kryptomien

Polícia uviedla, že zabavila aktíva vo výške 750 000 USD (5 miliónov CNY) a virtuálne meny v hodnote viac než 1,5 milióna USD (10 miliónov CNY). Podľa zverejnených informácií boli stávky zmanipulované tak, aby vyhralo menšie množstvo ľudí.

Podľa miestnej tlače došlo k navýšeniu prostriedkov zo stávok na hodnotu cez 1,5 mld. USD prostredníctvom interných hedgeových skupín.

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroje:
Cryptovest.com
Gd.xinhuanet.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.