BTC Bitcoin analýza

BTC vytvoril nový rastúci pohyb, avšak ten bol sprevádzaný menším objemom v porovnaní s predošlým. Cena zároveň rešpektovala rezistentnú zónu okolo 42 500 $, ktorá je vytvorená z lokálnych maxím pri ATH. Ak sa cene podarí túto rezistenciu prekonať, akumulačná zóna bude definitívne ukončená.

Bitcoin pokračuje v rastúcom legu a sideway štruktúra bola z krátkodobého hľadiska porušená. O dlhodobejších periódach je zatiaľ toto tvrdenie odvážne. Na definitívne ukončenie tejto zóny, ktorá je platná vyše 2 mesiace, je potrebné prekonať rezistenciu z lokálnych maxím pri ATH. Práve oblasť okolo 42 500 $ predstavuje túto rezistenciu.

Prečítajte si taktiež analýzu iných kryptomien – Analýza BTC, BNB, ADA, UNI – Čakáme na zlomový pohyb

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Hlavný bod kontroly sa nachádza na hladine cca 36 850 $. Práve tam môžeme nájsť support v prípade, že cena na súčasnej rezistencii zlyhá. Z krátkodobého hľadiska tak cena pôjde pravdepodobne do poklesu, a možný bude aj kontakt s indikátorom MA21 na perióde 4H.

Prečítajte si taktiež výber top kryptomien na tento týždeň – TOP 3 kryptomeny na tento týždeň (Týždeň 26/2021)

StormGain

Na pokračovanie rastu a hlavne prerazenie rezistencie budeme potrebovať navyšujúce sa objemy. RSI stále poukazuje na negatívnu divergenciu od fázy prekúpenosti. Trend teda slabne. A pokiaľ sa objemy nezvýšia, je dosť pravdepodobné, že cena rezistenciu neprekoná. V každom prípade sa cena BTC nachádza v najviac býčom legu za posledné mesiace.

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.