Mastercard crypto

Spoločnosť Mastercard má veľmi vysoké ciele v kryptografickom priemysle. Cieľom spoločnosti je stať sa hlavným partnerom svetových vlád a súkromných subjektov pri testovaní, vývoji a zavádzaní digitiálnych mien do systémov centrálnych bánk.

S touto zaujímavou správou prišiel samotný generálny riaditeľ spoločnosti Michael Miebach. Ten v rozhovore o výsledkoch hospodárenia firmy uviedol, že sa jeho spoločnosť môže stať hlavným prvkom pri zavádzaní kryptomien do bankových systémov a medzinárodných transakcií,

“Veríme, že na trh prinášame perspektívu pre všetky druhy platieb. Musíme byť v tomto odvetví nápomocnou jednotkou, pretože ľudia potrebujú odpovede.”

Môže vás zaujímať: MasterCard hlási obrovský záujem o kryptomeny! v roku 2022 to bude zaujímavé

Vývoj v oblasti digitálnych mien

Spoločnosť Mastercard sa veľmi aktívne podieľa na inováciách v oblasti digitálnych mien. Tieto kroky boli čiastočne odštartované aj vďaka krokom ich hlavného konkurenta, ktorým je spoločnosť VISA. Vo februári tohto roka spoločnosť predstavila plán na podporu kryptomien, čím v podstate podporila takmer miliardu svojich používateľov, ktorí tak môžu využívať platbu kryptomenami u viac ako 30 miliónov obchodných spoločností.

Platíte kryptomenami? Tak si prečítajte ďalšie zaujímavé správy o spoločnosti Mastercard: MasterCard chystá podporu platieb kryptomenami! Miliarda ľudí získa prístup k BTC a ďalším coinom

Mastercard podporuje stablecoiny

Spoločnosť sa výraznou mierou podieľa aj na podpore stablecoinov. Medzi hlavný stablecoin, ktorý už započal spoluprácu s Mastercard, je USD Coin od spoločnosti Circle. Okrem iného sa pripravuje spustenie veľkej kooperácie s tokenom Diem, ktorý prinesie na trh gigant z oblasti sociálnych sietí, Facebook. Generálny riaditeľ spoločnosti však dodal, že je potrebné, aby sa partneri držali regulačných zákonov a štandardov ochrany a bezpečnosti spotrebiteľov.

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť oznámila spustenie ďalších dôležitých spoluprác zo spoločnosťami Paxos a Evolve Bank & Trust. Hlavným cieľom nových projektov je zaviesť pre banky a kryptografické spoločnosti tzv. krypto karty, ktoré umožnia využívať platby kryptomenou všade, kde je možné využívať Mastercard.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance