[Správy] Banky a kryptoburzy sú v Brazílii vo vojnovom stave • Ripple oficiálnou kryptomenou na OH v Tokiu • Priemerným Bitcoin investorom v USA je mladý muž…

BITmarkets BITmarkets

Banky a kryptoburzy v Brazílii sú vo vojnovom stave • Ripple – oficiálna kryptomena na OH v Tokiu? • Priemerným Bitcoin investorom v USA je mladý muž • BlackBerry využije blockchain v zdravotníctve

Banky a kryptoburzy v Brazílii sú vo vojnovom stave

Nastala skutočná vojna medzi kryptobrokermi a brazílskymi bankami. Niekoľko z nich tvrdí, že od roku 2015 boli ich bankové účty zrušené bez konkrétneho dôvodu. Banky ale tvrdia, že uzavretie účtov kryptobúrz bolo spôsobené absenciou špecifickej klasifikácie ich činnosti vo svojich obchodných registroch. V Brazílii je potrebné upozorniť na hlavnú činnosť spoločnosti pri otvorení bankového účtu.

Nová bitka sa zmenila na novú požiadavku CADE – Správnej rady pre hospodársku obranu. CADE oslovila top kryptobrokerov s dotazníkom. Pokuta za nedoručenie tohto dotazníka stanovuje dennú sumu vo výške 1300 USD, ktorá môže dosiahnuť až 25 000 USD. Zdá sa, že veľkým záujmom CADE je porozumieť modus operandi brazílskych kryptobúrz. Brazílske banky pritom tvrdia, že majú úplný nedostatok kontroly pri sledovaní nedovolených aktivít klientov týchto búrz. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Ripple – oficiálna kryptomena na OH v Tokiu

Počet podpisov na petícii Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV) o tom, aby sa XRP stalo oficiálnou kryptomenou budúcich letných olympijských hier, prekročil číslo 8200, čím sa k potrebnému míľniku 10 000 podpisov. Podľa Kena Takahashiho, ktorý je tvorcom petície, má XRP potenciál vyriešiť mnoho logistických bolestí spojených s veľkými medzinárodnými športovými podujatiami, najmä pokiaľ ide o devízové transakcie.

Napriek tomu, že táto petícia bola vytvorená pred desiatimi mesiacmi, počet podpisov, ktoré ju podporujú, začal stúpať až teraz. Tento nárast sa zhoduje s množstvom noviniek, ktoré oznámila spoločnosť Ripple. Najmä v Japonsku je to nedávne spustenie platformy MoneyTap – platformy na prevod peňazí, ktorú vytvorili spoločnosti Ripple a SBI Holdings. Takahashiho plán predpokladá, že XRP de facto nahradí japonský jen (JPY) počas hier. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Priemerným americkým Bitcoin investorom je mladý muž

Nový prieskum odhaľuje, že priemerným Bitcoin investorom v USA je mladý muž, ktorý žije prevažne vo veľkých mestách. Nedávny prieskum uskutočnený firmou Clovr priniesol zaujímavé poznatky. Podľa zistení štúdie sú to práve mladí mestskí mileniáli, ktorí investujú do kryptomien. Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1000 Američanov, ktoré pokrývajú tri generácie (mileniáli, Generácia X a Baby Boomers). Podľa prieskumu zarobí typický kryptonadšenec viac ako 75 000 USD ročne. Pri skúmaní dôvodov, prečo sa títo muži rozhodujú investovať do digitálneho majetku, prekvapujúco nebola na prvom mieste viera v technológiu, ale lákadlo vysokých výnosov. Prvé tri pocity spojené s kryptomenami zahŕňajú však neistotu, zmätok a vzrušenie, presne v tomto poradí. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

BlackBerry využije blockchain v zdravotníctve

Spoločnosť BlackBerry Limited (najbezpečnejšia mobilná platforma) oznámila nové partnerstvá a projekty so spoločným cieľom transformácie globálneho poskytovania zdravotnej starostlivosti a starostlivosti o pacienta. John Chen, výkonný predseda a generálny riaditeľ spoločnosti BlackBerry Limited, uvádza:

„Využívame naše skúsenosti v oblasti bezpečnosti, ochrany osobných údajov a komunikácie v regulovaných odvetviach, ako sú automobilový priemysel, finančné služby a vláda, aby sme riešili jednu z najväčších výziev v odvetví zdravotníctva: využitie koncových bodov zdravotnej starostlivosti na zlepšenie výsledkov pacientov pri zabezpečení bezpečnosti a súkromia údajov.”

Spoločnosť BlackBerry Limited využije svoje sieťové prevádzkové centrum (NOC) na prenos dát do distribuovanej knihy, ktorú ponúka spoločnosť ONEBIO. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.