[SPRÁVY] Bakkt bude spustený už zajtra – čo očakávať? • Ako dobre poznáte najpoužívanejšie stablecoiny?

0

Bakkt bude spustený už zajtra – čo očakávať? • Nemecká centrálna banka bude podporovať Libru • Prezident St. Louis Federal Reserve vyzdvihol kryptomeny • Spájať kryptomeny iba s nelegálnymi aktivitami je nečestné • Ako dobre poznáte najpoužívanejšie stablecoiny? • Toto je malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo

Bakkt bude spustený už zajtra – čo očakávať?

Jedna z dcérskych spoločností ICE (Intercontinental Exchange) by mala už čoskoro začať obchodovať Bitcoin Futures. Bakkt (daná dcérska spoločnosť) by mal spustiť toto obchodovanie už zajtra. Pomôže to kryptomenám vôbec? Malo by, pretože na vstup do kryptomenového sveta by mohlo čakať nespočetne veľké množstvo inštitucionálnych investorov. Tí by mali čakať iba na jedno. A to je regulovaný priestor, ktorý by im dovolil investovať do kryptomien. Práve to by sa mohlo podariť Bakktu. Či to však bude mať taký efekt aj v skutočnosti, si ešte budeme musieť počkať.

Ďalšie správy o Bakkte sa môžete dočítať na tomto linku: cryptoslate.com

Nemecká centrálna banka bude podporovať Libru

Veľmi nečakaný a zvláštny vývoj situácie okolo Libry a sporu s centrálnymi bankami. Medzičasom sa odohralo aj „vypočúvanie“ Daniela Marcusa, hlavného predstaviteľa stablecoinu Libra pred Americkým Kongresom. Napriek tomu však zmenila postoj voči Libre úplne iná banka. Hlavný predstaviteľ centrálnej banky Nemecka, Jens Wiedmann sa vyjadril, že projekt Libra môže byť naozaj veľmi prospešný pre všetkých. Myslí si, že najmä pre bežných spotrebiteľov môže byť Libra veľmi atraktívna. Kryptomeny ako také zatiaľ nevníma ako hrozbu a preto z nich vraj netreba zatiaľ robiť žiadnu „veľkú vedu“. Ak sa totižto Facebooku podarí splniť to, čo sľubuje (ohľadom regulácií), tak by mohol byť tento stablecoin celosvetovo veľmi rozšírený a používaný.

Viac o vyjadreniach Jensa Wiedmanna sa dozviete, ak otvoríte tento link: beincrypto.com

Prezident St. Louis Federal Reserve vyzdvihol kryptomeny

Veľmi zaujímavý (a z môjho pohľadu aj zrelý) názor na kryptomeny iba prednedávnom zverejnil prezident St. Louis Federal Reserve, James Bullard. Osobne si myslí, že vďaka rýchlosti, akou sa kryptomeny zdokonaľujú a hýbu vpred, by mohli čoskoro vyriešiť niekoľko problémov spojených s fiatom, menami a peniazmi ako takými. Takisto sa vyjadril, že kryptomeny môžu vyriešiť veľmi „dôležitý sociálny problém“. Aj napriek tomu však nezabudol pridať hneď niekoľko negatívnych stránok kryptomien a tým pomohol celú jeho prezentáciu zničiť (v očiach kryptomenových predstaviteľov).

Viac o jeho prejave sa dočítate na tomto linku: beincrypto.com

Spájať kryptomeny iba s nelegálnymi aktivitami je nečestné

Aspoň taký je názor spoluzakladateľa Satoshi Nakamoto Institute. Pierre Rochard, zakladateľ Bitcoin Advisory Group a spoluzakladateľ SNI, sa rozhodol bližšie pozrieť na tweety Donalda Trumpa a kriticky ich rozobrať. Spravil to najmä preto, lebo si myslí, že mnoho politikov zámerne škodí kryptomenám. Navyše to majú robiť veľmi nečestne a špinavo, pretože spájajú kryptomeny iba s nelegálnymi aktivitami. Dôvod na to má byť veľmi jednoduchý. Mnoho politikov si má uvedomovať podstatu a cieľ Bitcoinu (a kryptomien ako takých). Tie majú predstavovať hrozbu pre americký dolár a celkovo fiat. Práve preto majú tieto vyjadrenia slúžiť ako odstrašenie od kryptomien samotných a možno akási „ochrana“ amerického dolára.

Ak chcete vidieť tweety Donalda Trumpa podrobne rozobrané, odporúčam tento link: dailyhodl.com

Ako dobre poznáte najpoužívanejšie stablecoiny?

Teraz sa všetci zamyslite a skúste vymenovať čo najviac stablecoinov. Vymenovali ste ich viac ako 3? Nie všetko je totižto iba Tether (prípadne Paxos a Gemini Dollar). Okrem nich je stablecoinov oveľa viac (neviem, či to je chvalabohu alebo žiaľbohu). Medzi ďalšie stablecoiny, ktoré by ste mali určite poznať okrem spomínaných troch patria aj nasledovné: White Standard, TrueUSD, USD Coin, BitUSD a ďalšie. Možno sa už čoskoro pridá aj Facebook s jeho projektom Libra, ktorý by mal byť nepochybne považovaný za stablecoin.

Pokiaľ sa chcete o týchto stablecoinoch dozvedieť oveľa viac informácii, obráťte sa na tento odkaz: dailyhodl.com

Toto je malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo

Veľmi netradičná téma, ale určite stojí za zmienku. Pokiaľ sa aktuálne pozriete na akýkoľvek väčší americký web, je plný oslavných „chorálov“ a gospelov na úspech, ktorý sa Amerike podaril pred viac ako 50 rokmi (20. júna 1969). Práve vtedy zaznela táto veta z úst Neila Armstronga potom, čo úspešne pristál na Mesiaci spolu s menej známym (ale rovnako podstatným) Buzzom Aldrinom. Oslavy prebiehajú po celej Amerike. Pochopiteľne, že najviac sa oslavuje v NASA a takisto v rodisku Neila Armstronga (Wapakoneta, Ohio). Oficiálne vyjadrenie z Bieleho Domu tiež nenechalo na seba dlho čakať a znelo veľmi smelo. Okrem opätovného poslania Američanov naspäť na Mesiac má v pláne táto veľmoc dostať ich aj na Mars.

Viac o tomto úžasnom úspechu (ale aj jeho oslavách) sa dočítate na tomto linku: marketwatch.com

Čo čítať ďalej?

Rozhodovacia paralýza: Keď menej je viac

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of