[Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominancia stúpa – Stále sme v korekcii!

1

Bitcoin sa momentálne nachádza v korekčnej štruktúre. Sledujem, že cena po fake pohybu z triangla sa vrátila späť na 11 000 USD. Čakám v najbližších hodinách, že príde skôr pohyb hore na 12 000 USD. Keď si zanalyzujem BTC z pohľadu rastúceho trendu, ktorý začal ešte koncom minulého roka, sledujem, že sme aktuálne v korekčnej 4. vlne, v ktorej sa často nachádza triangel. V najbližších týždňoch čakám ešte jeden pohyb k 14 000 USD a vytvorenie patternu dvojitý vrchol. 

Analýza BTC, [Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominancia stúpa – Stále sme v korekcii!
21. 7. 2019 BTC/USD

BTC/USD – 4H graf

Analýza BTC, [Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominancia stúpa – Stále sme v korekcii!
21. 7. 2019 BTC/USD

Na 4H grafe sa vytvoril pattern H&S. Môžeme sledovať dokončenie pravého ramena, ktoré by malo byť dokončené na hodnote okolo 10 200 USD. Práve na tejto hodnote by mal nastať odraz a cena by sa mala vrátiť späť na 11 200 USD. Ak by cena išla na 11 200, Pattern H&S bude dokončený, aby bol ale platný, cena musí ísť na 13 000 USD. Na grafe môžete vidieť, kde budem sledovať úrovne na výstup z obchodu.

BTC/USD – 1D graf

Analýza BTC, [Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominancia stúpa – Stále sme v korekcii!
21. 7. 2019 BTC/USD

Na 1D grafe, rovnako ako na 4H grafe, čakám skôr na pohyb hore. Sledujem 2 dôležité úrovne. Prvá úroveň je na 8800 USD, kde je silný support a zároveň zóna potencionálneho dokončenia 4. vlny. Druhá úroveň je na 14 000 – 14 500 USD, na tejto hodnote by som chcel krátkodobo predať časť BTC.

Dominancia Bitcoin vs. altcoiny

Analýza BTC, [Analýza] Bitcoin – Cena klesá, dominancia stúpa – Stále sme v korekcii!
21. 7. 2019 Dominancia

Dominancia BTC je aktuálne na veľmi silnej rezistencii, ktorá drží takmer 2 roky. Koncom roka 2017, kedy sa cena prvý krát odrazila od tejto rezistencie, sme mohli vidieť pohyby altcoinov o niekoľko stoviek percent v priebehu niekoľkých dní. Zároveň sa cena nachádza na úrovni hornej trendovej čiary, čakám pohyb dole, minimálne k 60 % dominancie BTC z aktuálnych 68 %.

Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.

Na Facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom dianí na trhu.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Čo čítať ďalej:

Ako nájsť ďalší „Bitcoin“ – Kde hľadať nástupcu Bitcoinu a aké má mať vlastnosti

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
T-rex Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
T-rex
Guest
T-rex

Dik za rozbor, urcite nam to pomaha zlepsit si obzory a hlavne brzdit emocie a taktiez pripravit sa na rozne alternativy. Vy traderi mate aj odlišné nazory ale na druhej strane ta pluralita je sa mi celkom paci, by som bol zvedavy ci by ste medzi sebou dosiahli konsenzus v analyzach :))