Bithumb sa vracia do hry – ovplyvní trh s kryptomenami?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bithumb, teda známa a zároveň jedna z najdôležitejších búrz v Južnej Kórei, hodlá obnoviť svoj post silného hráča na ázijskom trhu. Súčasťou stratégie má byť predaj takmer 40 % podielu spoločnosti blockchainovému konzorciu.

Ešte donedávna bola burza Bithumb jednou z desiatich najlepších búrz na celom svete. Avšak pre spoločnosť Bithumb, ktorá rovnomennú kryptoburzu prevádzkuje, bol posledný rok trochu ťažký, predovšetkým kvôli mnohým bezpečnostným problémom, ktorým platforma kryptoburzy musela čeliť. Burzu poškodil tiež nedávny hackerský útok, ktorý pre spoločnosť znamenal stratu takmer 15 miliónov dolárov. Následne bola burza niekoľkokrát obvinená z podieľania sa na trestnom čine prania peňazí. Potom bola vymazaná z celosvetového indexu CoinMarketCap. Bithumb sa však hodlá vrátiť späť do sedla a opäť sa stať jedným z popredných hráčov na trhu.

Mohlo by vás zaujímať: Bithumb spustí svoju decentralizovanú burzu do konca októbra

Bithumb – Nový akcionár a odkúpenie v hodnote 350 miliónov dolárov

Portál Coindesk Korea uviedol, že spoločnosť Bithumb podpísala 11. októbra zmluvu s blockchainovým konzorciom BK Global Consortium, teda dcérskou spoločnosťou BK Global sídliacou v Singapure. Súčasťou zmluvy boli vyjednávania o odkúpení takmer 40 % podielu spoločnosti Bithumb, čo predstavuje približne 350 miliónov dolárov. Nové partnerstvo by malo prispieť k väčšej stabilite distribúcie akcií spoločnosti a jej hodnota sa zvýši zhruba na 880 miliónov dolárov.

Zmeny sa udiali tiež v personálnej oblasti. Novým najväčším akcionárom sa stal Kim Byung Gun. Pôvodne plastický chirurg a predseda BK Global je tiež veľkým investorom v oblasti juhokórejskej zdravotnej starostlivosti. Prevádzkuje vlastnú nemocnicu, ktorá je spájaná so spoločnosťou Hugel zaoberajúcou sa biotechnológiami, a navyše pred pár mesiacmi založil vlastnú konzultačnú spoločnosť zameranú na ICO.

Záver

Predseda spoločnosti BK Global, teda nový popredný vlastník akcií burzy Bithumb, však nechcel prezradiť ďalšie podrobnosti o vyjedávaní ani o budúcnosti spoločnosti. Je však viac než jasné, že burza Bithumb má o niečo lepšie vyhliadky do budúcnosti. Minimálne než mala doteraz a je možné, že sa veľmi skoro vráti na popredné miesta v rebríčku svetových kryptobúrz. Taký pokrok by mohol s kryptomenovým trhom mierne zamávať.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.