Spolupráca Coinbase a MasterCard
Spolupráca Coinbase a MasterCard. Zdroj: Google

Najväčšia kryptomenová burza v USA, Coinbase, začína spolupracovať so spoločnosťou MasterCard. Klienti tak budú môcť nakupovať NFT tokeny priamo cez svoje debetné karty.

Coinbase a MasterCard

Kryptoburza Coinbase a platobný gigant Mastercard sa spojili s cieľom zjednodušiť nákup nezastupiteľných tokenov, čiže tzv. NFT.

Aktuálne je lídrom v oblasti obchodovania s NFT trhovisko OpenSea. Americká burza a Mastercard spoločne pracujú na tom, aby používatelia mohli nakupovať NFT prostredníctvom kariet Mastercard na pripravovanej platforme NFT.

Spoločnosť MasterCard tvrdí, že nákup NFT cez ich nový projekt bude veľmi jednoduchý. V porovnaní s dnešným zdĺhavým nakupovaním to má byť naozaj rozdiel.

Prečítaj si tiež: Binance podporí upgrade a hard fork siete Polygon

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

„Ako dôležitý krok v tejto misii s nadšením oznamujeme, že sme začali spolupracovať s burzou Coinbase, aby ľudia mohli použiť svoju kartu pri nákupe kryptomien či NFT,“ oznámila spoločnosť.

Burza Coinbase prišla so svojím NFT trhoviskom už v októbri. Používatelia majú možnosť raziť a kupovať NFT tokeny. V každom prípade, nikto zrejme nečakal taký obrovský záujem fanúšikov. Celkovo sa zaregistrovalo viac ako 1 milión ľudí.

„Coinbase bola v podstate vstupnou bránou do sveta kryptomien pre veľké množstvo užívateľov. Tento istý proces chceme dosiahnuť aj pri NFT, čím zabezpečíme lepší spotrebiteľský zážitok,“ uviedol Prakash Hariraman, senior riaditeľ pre produkty  spoločnosti Coinbase.