Solana zaznamenala ďalší výraznejší výpadok
Solana zaznamenala ďalší výraznejší výpadok. Zdroj: Shutterstock, Natchapol18

Ekosystém Solana patrí k najrýchlejším blockchainom na trhu. Rýchlosť je však jedna vec, no dôležitá je aj spoľahlivosť. Solana totiž neustále bojuje s problémami, ktoré sú spojené najmä s preťažením siete. Ako sa s tým popasujú vývojári?

Solana si pripisuje ďalší výpadok

Extrémny nárast transakcií takmer s určitosťou spôsobí výpadok siete. Pre Solanu je to najväčší a najzávažnejší problém, s ktorým bojuje už dlhšie obdobie. Zatiaľ však bez výraznejšieho posunu.

Tentokrát bol zaznamenaný až 7-hodinový výpadok. Prevádzkovatelia blockchainu úspešne dokončili reštart počas sobotného večera o približne 23:00 SELČ.

Táto správa bola oznámená prostredníctvom oficiálneho účtu na Twitteri, kde bol v predošlom príspevku uvedený ďalší problém. Solana Mainnet beta totiž stratil konsenzus po tom, čo sieť zaplavilo obrovské množstvo transakcií. Konkrétne až 4 milióny transakcií za sekundu, ktoré prekročili rýchlosť 100 gbps.

Prečítaj si tiež: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu v máji naplniť svoj obrovský potenciál

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Sobotný večer sa tak niesol v znamení úspešného reštartu. Jeden z validátorov poslal prostredníctvom Discordu dokument s pokynmi, ktoré pomohli prevádzkovateľom zrealizovať reštart na slote 131973970.

Ako už bolo spomenuté, inžinieri stále nedokázali prísť na riešenie problému. Koniec koncov to aj sami priznali. Nedokážu si vysvetliť, prečo sa sieť nevedela spamätať z tak obrovského množstva transakcií.

Tento 7-hodinový výpadok však nie je žiadnou novinkou. Solana drží rekordný výpadok zo septembra 2021, keď bola offline až neuveriteľných 17 hodín.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre