TOP 3 altcoiny, ktoré môžu v máji dosiahnuť veľké veci
TOP 3 altcoiny, ktoré môžu v máji dosiahnuť veľké veci. Zdroj: Shutterstock, Wit Olszewski

V mesiaci máj môžeme byť na trhu s kryptomenami svedkami ďalších zaujímavých výsledkov. V tomto článku sa spoločne pozrieme na TOP 3 altcoiny, ktoré môžu už tento mesiac naplniť svoj obrovský potenciál.

ApeCoin

V tomto stále populárnejšom ekosystéme je token APE navrhnutý tak, aby čo najviac posilňoval a motivoval decentralizovanú komunitu v sektore Web 3.0. Samotné hlasovanie o tom, akým smerom má ekosystém ísť, vykonávajú hodleri APE prostredníctvom decentralizovanej riadiacej štruktúry ApeCoin DAO. Návrhy komunity následne spracúva a implementuje nadácia projektu APE. Podľa slov vývojárov sa v najbližšom období môžeme tešiť na rôzne zaujímavé novinky, ktoré môžu výrazne ovplyvniť aj cenu tokenu APE.

APE/BUSD
APE/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa ApeCoin obchodoval na úrovni 17,53 USD. 24-hodinový objem obchodov dosiahol až približne 5 miliárd USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Hodlujete token VET? Pripravte sa na zaujímavé novinky! Spoločnosť VeChain chce masívne zvýšiť jeho využitie!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Solana

Ak sledujete trh s kryptomenami, určite poznáte projekt Solana. Ide o open-source projekt, ktorý poskytuje decentralizované finančné služby (DeFi). Na tomto projekte sa pracuje už od marca 2020. Spravuje ho nadácia Solana Foundation so sídlom vo švajčiarskej Ženeve. V poslednom období sa tento blockchain opiera hlavne o neustále rastúcu popularitu sektoru NFT. A práve tento faktor môže byť dôležitým býčím signálom aj do budúcnosti. Aj keď cena tokenu SOL v poslednom období klesala, očakáva sa odraz od dôležitej úrovne supportu, ktorý sa nachádza na cenovej hladine 80 až 90 USD.

SOL/BUSD
SOL/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

Podľa portálu CoinMarketCap sa v čase písania tohto článku cena pohybovala na úrovni 89,31 USD.

Cosmos

Ekosystém Cosmos predstavuje stále veľmi nenápadný, ale silný projekt s obrovským potenciálom. Jeho cieľom je modulárna architektúra, ktorá demystifikuje decentralizované aplikácie. Pre vývojárov je tak tento ekosystém menej komplikovaný a náročný. Ďalším dôležitým prvkom je protokol Interblockchain Communication, ktorý umožňuje jednoduchšie prepojenie blockchainových sietí. Zabraňuje sa tak priemyselnej fragmentácii. Blockchain Cosmos podobne, ako v prípade predošlých projektov, oznámil, že ich v blízkej budúcnosti čakajú dôležité aktualizácie, ktoré môžu byť býčím katalyzátorom pre token ATOM.

ATOM/BUSD
ATOM/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa cena tokenu ATOM pohybovala na úrovni 18,53 USD.