SocialMedia.Market ponúka novú formu influencer marketingu.
SocialMedia.Market ponúka novú formu influencer marketingu. Zdroj shutterstock.commrmohock

SocialMedia.Market je decentralizovaná platforma, ktorá využíva technológiu blockchain na sprostredkovanie spolupráce v oblasti marketingu. Jej cieľom je zjednodušiť interakciu medzi podnikateľmi, blogermi a inzerentmi.

Generálnym riaditeľom tohto novovznikajúceho projektu je Dmitrij Shyshov. Gro tímu je tvorené skúsenými ľuďmi ako Keith Teare, zakladateľ rozmanitého spektra firiem vrátane EasyNet a RealNames, investor a expert na kryptomeny Tatsunari Ono a Dima Zaitsev, vedúca PR a Business Analytics oddelenia v spoločnosti ICOBox.

Súčasťou tímu sú aj Andrew Playford, Gabriel Zanko, Daria Generova, Chafík Abdellaoui, Peter Zhalov, Alex Yastremski a Slavik Nenaydokh.

Cieľom je kooperácia v oblasti influencer marketingu

“Jedným zo základných pilierov reprezentujúcich náš produkt, ktorý práve tvoríme sú naše poradenské služby. Cieľom našej platformy je umožniť inzerentom a obchodníkom nájsť tých správnych ľudí, ktorí by sa angažovali v oblasti influencer marketingu.  (poznámka autora:  Influencer marketing je prax zameraná na zacielenie a budovanie vzťahov s kľúčovými jednotlivcami, ktorí majú vplyv na cieľový segment trhu).

Shyshov sám seba nepokladá za influencera. Jeho predchádzajúca kariéra je spojená so založením spoločnosti R Games zameranej na počítačové hry a firmy Nontita, ktorá spolupracuje s obľúbenou multiplayer hrou Counterstrike GO.

Odporúčania na produkty cez sociálne služby

Prvotná idea pre založenie SocialMedia.Market (SMM) vznikla ešte v roku 2016. V dobe, kedy sa ad blockery stávali bežnou súčasťou počítača takmer každého užívateľa, dostával influencer marketing stále väčší význam. Predovšetkým ide o ľudí so širokým publikom na sociálnych sieťach, či blogoch, ktorí môžu napriamo komunikovať s divákom a odporúčať im produkty a služby.

Obchodníci a inzerenti však čelia problémom pri hľadaní vhodných ľudí pre reklamu na svoje služby či produkty. Projektový poradca Tatsunari Ono dodáva:

“Napriek svojmu exponenciálnemu rastu má reklamný trh svoj vlastný súbor výziev. Ide napríklad o cenovú neefektivitu, komplexnosť komunikácií a rovnako ako aj agentúrne poplatky a spreneverovanie, ktoré odčerpávajú značnú časť z rozpočtu. Spoločnosť SocialMedia.Market sa zameriava na riešenie týchto problémov pomocou blockchainu.”

Keith Teare ho dopĺňa:

“SocialMedia.Market vnímam ako vplyvného hráča pre odvetvie influencer marketingu. Vytvorili sme silný a profesionálny tím. Naša platforma má globálny dosah a ponúka all-in-one riešenia zamerané na tvorbu, implementáciu a analýzu marketingu pre konkrétne reklamné kampane.”

Ďalší z tímu konzultantov Alex Jastremski uviedol:

“Influencer marketing, ako jeden z najefektívnejších reklamných nástrojov, získava čoraz väčšiu popularitu medzi značkami a obchodníkmi. Spoločnosť SMM má potenciál úplne zmeniť odvetvie digitálnej reklamy.”

Zamierené na vloggerov a streamerov

Gaming and eSports sú odvetvia, ktoré pre svoj marketing do značnej miery využívajú vplyv vloggerov a streamerov. Vplyvný podnikateľ a poradca pre SMM Chafik Abdellaoui taktiež vidí veľký potenciál:

“Verím, že tento organizovaný marketingový ekosystém bude prelomovým bodom odvetvia eSports. SocialMedia.Market vytvára príležitosť, ktorú nemožno ignorovať.”

Poradca Andrew Playford uzatvára:

“Osobne vkladám do tohto tímu veľké nadeje. Dmitrij a Alexandra strávili už niekoľko rokov na tomto projekte. Obaja majú bohaté skúsenosti s veľkými značkami, hlavne v eSports a hernom priemysle, pričom obe sú náročné z pohľadu konkurenčného boja. Som absolútne presvedčený o odbornosti nášho tímu a to je aj jeden z dôvodov, prečo som sa do tohto projektu zapojil.”

Projekt SocialMedia.Market sa momentálne nachádza v druhej fáze ICO. Viac informácií o cieľoch tejto spoločnosti ako aj ich Social Media Tokene (SMT) sa dozviete na oficiálnej stránke https://socialmedia.market.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok a tip na ICO nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak chcete investovať, spravte si prosím ďalší research.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance