Masívne predaje Bitcoinu poslali všetky kryptomeny do červených čísel.
Masívne predaje Bitcoinu poslali všetky kryptomeny do červených čísel. Zdroj: shutterstock.com/moxumbic

Bitcoin klesol na úroveň 10 500 USD, Litecoin a Ethereum takisto klesli, Ripple zaznamenal menej dramatický pokles. Všetky ostatné veľké kryptomeny taktiež spadli a pád pokračuje aj dnes dopoludnia. Podľa analytikov bol pokles trhov spôsobený masívnymi predajmi Bitcoinu. A Bitcoin už tradične ovplyvnil aj vývoj cien ostatných kryptomien.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Nočné výpredaje

Podľa serveru Coinmarketcap sa výpredajmi znížila hodnota celého trhu na 458 miliárd USD, čo znamená, že trh stratil počas jedinej noci viac ako 50 miliárd USD.

Chyba burzy Zaif

Jedným z dôvodov výpredaja by mohla byť chyba burzy Zaif (informovali sme včera v správach dňa), kedy sa trh dostal pod tlak potom, čo počítačová závada umožnila užívateľom bezplatne previesť BTC v hodnote 20 biliónov USD.

Burza Zaif je v súčasnej dobe vyšetrovaná japonským úradom pre finančné služby ohľadom bezpečnosti jej systému a ďalších obchodných praktík.

Ostatné kryptomeny nasledovali Bitcoin

Podobne sa vyvíjala cena Etherea (ETH). Počas posledných 24 hodín sa znížila o 10 % na 842,14 USD. Druhá najväčšia kryptomena na svete má teraz trhovú kapitalizáciu vo výške 82,3 miliardy USD.

Cena Ripple (XRP) taktiež klesla odvčera o 9,5 % na 1,02 USD za mincu. Trhová kapitalizácia populárneho altcoinu klesla na 39,8 miliardy USD.

Kryptomena Bitcoin Cash (BCH) podala v tomto období jeden z najhorších výkonov. Stratila takmer 13 % a dostala sa na hodnotu 1 321,77 USD za coin. Trhová kapitalizácia BCH sa znížila na menej ako 22,5 miliardy USD.

Najhoršie za posledných 24 hodín však dopadla cena Litecoinu (LTC). Klesla o viac než 13 % na 213,37 USD, čo znížilo trhovú kapitalizáciu na 11,8 miliardy USD.

Ďalší pokles na obzore?

Nálada kryptotrhu sa otočila veľmi náhle. V prípade ďalších negatívnych správ sa nedá vylúčiť pokračovanie predajov a ďalší pokles cien.

Ak nechcete prísť o aktuálne informácie zo sveta kryptomien, prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri

Zdroje:
Fool.com.au 
Forbes.com
metro.co.uk

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance