Bitcoin a dôležité udalosti.
Bitcoin a dôležité udalosti. Zdroj: Shutterstock.com/ifoung

Bitcoin posledné týždne zaznamenal nízku volatilitu a dokonca niektoré fiat meny dosahujú vyššie výkyvy. Medzitým cena osciluje okolo bodu kontroly a ticho pred búrkou by mohlo naznačovať vytvorenie nového korekčného trendu. Navyše, za rohom sú udalosti, ktoré priamo môžu pohnúť s cenami kryptomien.

Už 28. októbra bude zverejnený index výdavkov na osobnú spotrebu Spojených štátov (PCE) za september. Aj keď na prvý pohľad nemusí mať až taký vysoký vplyv na kryptomenový trh, tentokrát správa prichádza v kritickom bode.

Navyše o týždeň neskôr sa uskutoční zasadnutie Federálneho rezervného systému, ktoré rozhodne o ďalšom zvýšení úrokových sadzieb na základe údajov PCE a CPI. Skoro všetci predpovedajú zvýšenie o ďalších 75 bázických bodov, čo môže znamenať, že blížiace sa zasadnutie už je v cene zahrnuté a volatilita sa zvýši iba krátkodobo.

Na druhej strane, objavujú sa aj fámy, že FED zmierni menovú politiku, čo by bolo prínosom pre akcie a profitovali by z toho aj kryptomeny. Priemerný bitcoinový bearish trend trvá 12,5 mesiaca, zatiaľ čo Bitcoin sa nachádza v 11. mesiaci. Nazýva sa to Golden Cycle ratio a mohlo by to znamenať, že sa korekcia približuje do konečnej fázy.

Bitcoin: Golden Cycle ratio
Bitcoin: Golden Cycle ratio. Zdroj: James Bull/Twitter

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin nemá dôvod rásť

Uprostred vysokej inflácie je stále nepravdepodobné, že FED bude politiku uvoľňovať. Mnohí očakávajú, že znižovanie sadzieb sa začne až na prelome rokov 2023 a 2024. To by čakanie na potenciálny bullrun značne predĺžilo.

27. októbra sa uskutoční tlačová konferencia Európskej centrálnej banky spolu s prejavom prezidentky Christine Lagardeovej. Eurozóna sa totižto potyká s rekordnou infláciou, ktorá v niektorých štátoch presiahla 20 %. ECB ale reagovala na infláciu miernejšie v porovnaní s FED-om.

Tieto blízke udalosti ovplyvnia Bitcoin a celý kryptomenový trh. Očakávania ostávajú stále rovnaké a pravdepodobne bude dopyt potláčaný. Kým a neuvoľní menová politika, je naivné myslieť si, že trh vstúpi do nového rastúceho cyklu.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár Jeff Bezos varuje pred recesiou, na toto sa majú ľudia pripraviť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance