„Je čas na ďalší obrovský prielom Bitcoinu” tvrdí stratég, ktorý predpovedal pád BTC v roku 2022

Bitcoin Bitcoin môže masívne rásť
Bitcoin môže masívne rásť. Zdroj: Shutterstock.com/sabthai
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Populárny obchodník, ktorý predpovedal pád kryptomien v roku 2022, očakáva v najbližšom období prielom. Bitcoin podľa neho masívne vzrastie.

Bude Bitcoin rásť?

Kryptomenový obchodník so pseudonymom Il Capo of Crypto začiatkom roka 2022 predvídal výraznejší prepad kryptomien na čele s Bitcoinom. V marci s takmer dokonalou presnosťou tvrdil, že sa BTC prepadne pod hranicu 23 000 dolárov, čo sa nakoniec aj stalo. V tomto momente je podľa jeho názoru trh pripravený na výraznejší rast.

Už viac ako 14 dní sa Bitcoin pohybuje na úrovni dôležitého supportu 19 000 dolárov. Aj napriek pretrvávajúcim globálnym problémom Il Capo of Crypto naznačuje, že budeme svedkami odrazu.

Cenová akcia Bitcoinu vyzerá veľmi dobre. Myslím si, že nastal ten správny čas. Na trhu vidím strašne veľa obchodníkov, ktorí sa snažia predávať na úrovni supportu, a to nebýva dobrý nápad,” uviedol Capo.

Prečítaj si tiež: Bitcoinoví milionári nakúpili na cene 18 000 dolárov a nepredávajú!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Podľa obchodníka sa na trhu formuje tzv. „short squeeze”. Ide v podstate o prudký nárast, ktorý by mal zlomiť pozície predajcov. Capo tak očakáva silný tlak zo strany nákupcov, čo by mohlo cenu Bitcoinu vystreliť až na 21 000 dolárov.

Bitcoin sa stále obchoduje približne 70 % pod svojím historickým maximom na úrovni 69 000 dolárov z novembra 2021. Korekcia by však nemala trvať večne. Do sektoru kryptomien začína vstupovať čoraz viac veľkých hráčov z Wall Street. Najnovšie oznámili kryptomenové projekty spoločnosti MasterCard či Google. Je len otázkou času, keď sa tieto pozitívne fundamentálne správy prejavia aj na cenách kryptomien.