Recesia v USA, Jeff Bezos. Zdroj: shutterstock.com/lev radin

Zakladateľ spoločnosti Amazon a druhý najbohatší človek na svete Jeff Bezos sa na Twitteri vyjadril, že americké hospodárstvo sa má pripraviť na tvrdú recesiu. Ľudí a podnikateľov podľa Bezosa čakajú bolestivé poklesy a obdobie šetrenia. Na Twitteri miliardár zdieľal video televízie CNBC, kde generálny riaditeľ banky Goldman Sachs David Solomon odporúča podnikateľom, aby boli opatrní a pripravili sa na zvýšenú volatilitu.

Pri rozdelení výsledkov existuje veľká šanca, že by sme v Spojených štátoch mohli mať recesiu,“ povedal Solomon vo videu. Bezos k tomu na sociálnej sieti dodal:

Áno, pravdepodobnosti v tejto ekonomike vám hovoria, aby ste si zatiahli poklopy.“

Čítaj tiež: 5 princípov úspechu miliardára a zakladateľa burzy Binance Changpeng Zhaoa, ktoré vám pomôžu v podnikaní (2. časť)

Recesia v Amerike

Recesia je v posledných mesiacoch čoraz častejšie používaným slovom, keďže inflácia stále nie je pod kontrolou a FED je nútený každý mesiac zvyšovať úrokové sadzby. Jeff Bezos je jedným z mála svetových a amerických podnikateľov, ktorí majú prehľad o ekonomickom stave v USA. Amazon patri medzi najväčšie obchodné spoločnosti s dosahom na zamestnanosť v celej krajine. K 30. júnu Amazon zamestnával 1,5 milióna pracovník a patrí medzi kľúčových hráčov na akciovom trhu.

Amazon je kľúčovým hráčom na americkom trhu
Amazon je kľúčovým hráčom na americkom trhu. Zdroj: shutterstock.com/Sundry Photography

V čase písania tohto článku sa akcie Amazonu na burze obchodujú za 118,74 dolára. Od svojho historické cenového maxima sú vzdialené vyše 28 %, čo je na akciový trh slušný výsledok. Napriek tomu však slová Bezosa naznačujú, že situácia sa začína meniť. V najbližších týždňoch budú oznamovať spoločnosti ako Apple, Amazon, Meta, Microsoft a ďalšie kvartálne hospodárske výsledky. Podľa denníku CNN výsledky nebudú priaznivé a investori by sa mali pripraviť na zvýšenú volatilitu.

Mnohé z problémov, ktoré v súčasnosti doliehajú na technologické spoločnosti, pravdepodobne v dohľadnej dobe nepominú, a preto budú pozorovatelia odvetvia venovať veľkú pozornosť usmerneniam, ktoré tieto spoločnosti ponúknu do konca roka 2022,“ píše CNN.

Recesia v USA bude mať priamy dosah na Európu. No podľa súčasných prognóz zasiahne recesia Európu skôr a tvrdšie.

Čítaj ďalej: Udalosť týždňa: inflácia v eurozóne ďalej raketovo rastie, Európa je o krok bližšie k recesii!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance