Senát USA schválil $1900-miliardový stimulus a Bitcoin prekonal 51 000 dolárov

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Posledné hodiny tohto týždňa sú pre Bitcoin veľmi turbulentné. Súboj medveďov s býkmi vrcholí. Ide o veľa. Uzatvorenie tejto weekly sviece môže rozhodnúť smer, akým sa trh vydá v najbližších týždňoch. Bitcoin má reálnu šancu potvrdiť prerazenie hladiny 50 000 dolárov, čím by vyslal signál, že je pripravený na ďalšie stúpanie. Naopak, ak sa prepadne pod 48 000 dolárov teda pod kľúčovým supportom, bude to mať ťažké.

Podhľad na aktuálny Bitcoin bullrun
Podhľad na aktuálny Bitcoin bullrun

Tu nájdete dnešnú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma Jaroslava. Odporúčame prečítať: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) bez rázneho pohybu – čo sa stane budúci týždeň?

Americký senát schválil obrovský ekonomický stimulus – “easy money” prídu aj do trhu s kryptomenami

Pozitívny sentiment do trhu pridala najnovšia správa z USA. Joe Biden po svojom zvolení predstavil plán na zotavenie ekonomiky, ktorý zahŕňa (ako inak) masívny ekonomický stimulus. Ten dnes schválil aj senát. Do obehu čoskoro vstúpi neskutočných 1900 miliárd dolárov!

Joe Biden schválenie ekonomického stimulu okomentoval nasledovne:

“Sľúbil som pomoc! Dnes môžem konečne povedať, že sme podnikli významný krok k naplneniu tohto sľubu. Nebolo to jednoduché, ale Amerika tieto peniaze zúfalo potrebuje.”

Fed (centrálna banka USA) potvrdil, že v tomto roku nebude dvíhať úrokové sadzby a naďalej bude raziť monetárnu politiku, ktorá sa dá zhrnúť dvoma slovami – easy money. Neobmedzený Quantitative Easing (QE) teda pokračuje a znehodnocovanie svetovej rezervnej meny naberá na obrátkach.

Možno o tom, neviete, no v minulom roku bolo vytlačených 40% všetkých dolárov.

Zistite o QE viac: Quantitative Easing – Takto funguje nástroj, ktorým centrálne banky manipulujú ekonomiku

Čím viac budú centrálne banky tlačiť peniaze, tým rýchlejšie Bude Bitcoin rásť

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Keď bol podobný stimulus schválený v roku 2020, Bitcoin zareagoval rastom na nové historické maximum. Ak môžeme očakávať, že až sa tento stimulus dostane do obehu, bude opäť stúpať. Stále viac inštitucionálnych investorov má totiž záujem o kryptomeny a do svojich portfólií ho začínajú pridávať aj firmy.

A, ako píše Peter Brandt, toto znehodnocovanie amerického dolára ešte iba začína. Čím viac centrálne banky zasahujú do ekonomiky, tým viac sa nafukuje bublina na finančných trhoch a  tým viac peňazí je potrebných, aby nepraskla.


Chcete nakupovať Bitcoin? Odporúčame urobiť to anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 


V roku 2000, praskla bublina s internetovými firmami, v roku 2008 to boli pôžičky, no tentokrát je to drsnejšie. Prakticky všetko je extrémne nadhodnotené. Centrálne banky však majú pod palcom všetky trhy vrátane vzácnych kovov. To je dôvod, prečo cena zlata už pol roka stanguje.

No kryptomeny sa vymkli spod kontroly. Elity podcenili Bitcoin. Ten jediný (spolu s ďalšími kryptomenami) nie je zmanipulovaný a odzrkadľuje infláciu amerického dolára. Práve Bitcoin sa stal aktívom, voči ktorému sa bude znehodnocovať dolár a do Bitcoinu sa postupne preleje bohatstvo celého sveta.

A vidia to aj banky! JP Morgan už podniká kroky a skúma záujem svojich investorov o krypto. Nepotrvá dlho a začne im núkať Bitcoin:

Banka JP Morgan svojím klientom rozoslala tajný dokument o kryptomenách

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre