ANALÝZA – Bitcoin (BTC) bez rázneho pohybu – čo sa stane budúci týždeň?

3

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Tak nám Bitcoin (BTC) stále stagnuje, čo nie je zase až tak zvláštne, pretože víkendy sú spravidla o dosť slabšie. Vlastne som ani s ničím iným veľmi nepočítal, takže si teda musíme počkať na nadchádzajúci týždeň. Osobne si myslím, že by sme sa hneď v pondelok mohli dočkať ráznejšieho pohybu. Dynamika na kapitálových trhoch je v súčasnosti veľmi pekná, takže by tá stagnácia nemusela už dlho trvať.

Dynamika na akciách stúpa, BTC stagnuje

Ak ste nebodaj vynechali moju včerajšiu analýzu na akciové indexy, určite to napravte. Akciové trhy je potrebné sledovať práve kvôli spomínanej dynamike. Tie trhy sú vzájomne prepojené, nie je teda vhodné napríklad ignorovať, keď akciový trh zostane v regresii. Väčšia panika na akciách môže nepochybne ovplyvniť aj BTC.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

Bitcoin (BTC) teda úspešne zarotoval nad 46 000 USD a dokázal sa dostať späť nad S/R level 48 183 USD. Potom však cena zase začala striedmo klesať a tentoraz prebehol odraz nad 47 000 USD. Čo sa týka nejakého technického opodstatnenia pre popísaný price action, tak spomínané odrazy dávajú predovšetkým logiku na základe dobrej likvidity.

Respektíve, podľa Volume profile môžeme poznať, že okolo 47 000 USD bola historicky slušná likvidita, čo je pohon pre každý kurzový odraz. Okrem toho sa v grafe vytvorila akurát menšia kópia toho klesajúceho klinu, z ktorého kurz prerazil a potom došlo k retestu hornej steny. No, a neskôr cena pokračovala zase v raste až nad 50 000 USD.

Pozrite si tiež: ANKETA – Je to poslednýkrát, čo Bitcoin stojí $50 000 alebo ideme na nové ATH?

Lenže môj názor je taký, že price action z posledných niekoľkých dní je dosť podivné. Vždy, keď kurz osciluje okolo kriviek exponenciálnych kĺzavých priemerov, značí to intenzívnu nerozhodnosť na danom trhu. Inak objemy sú ešte mizernejšie než cez týždeň, čo je však počas víkendu taký normál.

Teraz je cena v rozmedzí S/R levelov 49 800 – 52 109 USD a dávalo by zmysel, aby prebehol retest druhej uvedenej hranice. A na základe reakcie kurzu môžeme potom odhadovať, čo ďalej. V týchto chvíľach sme na 90 % slepí. Samozrejme vieme, že na dolárovom indexe máme potenciálne dno, dlhopisový trh to isté a úrokové miery sú dosť vysoko. Riziká sú teda obrovské. A technika na nižších časových rámcoch nám na BTC práve veľmi nepomáha. Potrebujeme akýkoľvek väčší pohyb sprevádzaný objemami, z čoho sa potom dá vychádzať.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Chcete nakupovať Bitcoin? Odporúčame urobiť to anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Indikátory

Hodnoty 4H RSI sú späť nad 50 bodmi a môžeme z predošlého vývoja konštatovať, že sa trh skôr zdržiava v druhej polovici. Zatiaľ sme však ani neotestovali 70 bodov, čo je potrebné, pretože otestovanie nám mnohé napovie.

Na záver

V konotácii na všetky súvislosti dáva naozaj väčšiu logiku, aby sa korekcia oveľa viac prehĺbila. Avšak bez potrebného price action sprevádzaného objemami, nie je v žiadnom prípade ešte rozhodnuté. Preto nie je miesto na akúkoľvek paniku a skôr sa oplatí počkať si na nový týždeň. S novým týždňom sa toho možno dozvieme oveľa viac.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Technologický index Nasdaq zastihol hlboký pád – Iba korekcia?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
samo

shitcoin Bitcoin caka uz len strmy pad…

Kryptomagazin

ešte ťa to baví ? 😀

samo

🙂 SAMOzrejme 🙂