Microstrategy vlastní vyše 115 000 BTC.
Microstrategy vlastní vyše 115 000 BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Singha Songsak P

MicroStrategy je jediný bitcoinový spotový burzový fond v Spojených štátoch.“ Toto bolo vyhlásenie generálneho riaditeľa Michaela Saylora na konferencii Bitcoin 2022 v Miami. Uviedol tiež, že „spoločnosť je porovnateľná s neexistujúcim spotovým ETF.“ SEC však schválila len ETF, ktoré sledujú futures kontrakty. „MicroStrategy používame na premenu peňažných tokov softvérových spoločností na Bitcoin,“ povedal sebavedomo Saylor.

Saylor založil MicroStrategy v roku 1989 a za posledné dva roky pridával Bitcoin do svojej súvahy. Spoločnosť minula takmer 4 miliardy dolárov na bitcoiny, ktoré nakupovala v priemere za 30 700 $.

Ako Michael Saylor reštartoval svoju kariéru cez Bitcoin

MicroStrategy pridala Bitcoin do svojej súvahy v auguste 2020, čo vtedy nebolo až také populárne. Minca mala v tom čase hodnotu okolo 11 000 $. Inštitucionálni investori a spoločnosti z Wall Street boli v tom čase voči digitálnym aktívam skeptickí. Neskôr si však mysleli, že Saylor urobil múdre rozhodnutie. Cena Bitcoinu sa dramaticky zvýšila v októbri 2020. To prinútilo správcov fondov nakupovať bitcoiny.

Generálny riaditeľ MicroStrategy je známy tým, že počas dot-com bubliny, keď jeho softvérová spoločnosť takmer skrachovala, stratil 6 miliárd dolárov za deň. O dvadsať rokov neskôr je o ňom opäť počuť. Väčšinu peňazí MicroStrategy minula na nákup viac ako 100 000 BTC, ktoré majú v súčasnosti hodnotu miliardy dolárov. Firma nejaví žiadne známky toho, že by v dohľadnej dobe spomalila svoj nákupný ošiaľ.

Aj keď Elon Musk z Tesly alebo Jack Dorsey zo Square investovali prostriedky svojej spoločnosti do kryptomien, Saylor je jediný, kto spojil úspech svojej spoločnosti s Bitcoinom. Podľa analytika Kamila Mielczareka tvoria hlavné produkty Microstrategy len 20 % hodnoty spoločnosti.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Analytik, ktorý varoval pred korekciou v 2021, predpovedá dno BTC

Koľko bitcoinov má v súčasnosti Microstrategy?

MicroStrategy kúpila približne 4 167 bitcoinov prostredníctvom svojej stopercentnej dcérskej spoločnosti MacroStrategy LLC v období od 15. februára 2022 do 4. apríla 2022 za približne 190,5 milióna dolárov. V priemere nakupovali za približne 45 714 $.

Podľa spoločnosti MicroStrategy a jej dcérskej spoločnosti vlastnili spolu približne 129 218 bitcoinov 4. apríla 2022 dokopy. Keď sa započítali poplatky a iné náklady, kúpili tieto bitcoiny za približne 3,97 miliardy dolárov. Spoločnosť teda tvrdí, že vlastní až 115 110 (89 %) z týchto bitcoinov. Navyše, spoločnosť s nákupmi neplánuje prestať.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré môžu vystreliť po nedávnom prepade

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance