Johnny Depp nft
Johnny Depp nft. Zdroj: Shutterstock.com/Denis Makarenko

Kolekcia NFT s umeleckými dielami Johnnyho Deppa zaznamenala prudký nárast po tom, čo herec nedávno vyhral žalobu za urážku na cti proti bývalej manželke Amber Heard.

3 850 NFT „Never Fear Truth“ malo v čase písania tohto článku minimálnu cenu 0,52 ETH (približne 944 $). Pred televíznym procesom nezaznamenala zbierka veľký záujem, no neskôr jej minimálna cena vyvrcholila na 1,64 ETH dňa 11. marca. V tom čase sa Ethereum obchodovalo za 2 664 $. Kolekcia bola prvýkrát uvedená na trh v januári s vyvolávacou cenou 0,70 ETH.

Zbierka umenia „Never Fear Truth“ na OpenSea na Ethereu obsahuje umelecké diela od Deppa. Minulý mesiac bol projekt overený ako autentický spoločnosťou MakersPlace. V zbierke sú obrazy „Friends and Heroes“ z Deppovej minulosti vrátane Heatha Ledgera, Tima Burtona, River Phoenix, Elizabeth Taylor, Al Pacina a Hunter S. Thompson.

Až 607 kusov obsahuje samotného Deppa.

Never fear truth
Never fear truth. Zdroj: Opensea

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Návod, ako nakupovať a predávať NFT na burze Binance

NFT Johnnyho Deppa

V prvom verejnom vystavení Johnnyho umenia sa zameral na ľudí, ktorých dobre poznal a ktorí ho inšpirovali ako človeka,“ píše sa v popise. „Každý obraz je intímnym odrazom ich charakteru v Johnnyho očiach – zobrazenie toho, ako sa mu zjavili.“

Depp nie je prvou kontroverznou celebritou, ktorá vstúpila na trh NFT. V decembri rapper, ktorý sa stal hercom Ice-T, uviedol na trh kolekciu NFT s Niftify. Album Ice-T z roku 1992 „Body Count“ bol celonárodne kontroverzný pre protestnú pieseň „Cop Killer“, ktorá kritizuje policajnú brutalitu.

Prečítaj si tiež: Toto je 5 najdrahších a najvzácnejších NFT projektov