Sam Bankman-Fried je naďalej na slobode
Sam Bankman-Fried je naďalej na slobode. Zdroj: Shutterstock.com/Poetra.RH

Zakladateľ skrachovanej burzy FTX Sam Bankman-Fried je naďalej na slobode. Reakcia kryptomenovej komunity a poškodených investorov hovorí za všetko. Žiadajú vysvetlenie a tvrdý trest.

Sam Bankman-Fried je na slobode

Zakladateľ burzy FTX naďalej verejne vystupuje na rôznych podujatiach, čo ostro kritizujú poškodení investori. Najnovšie by sa mal Sam Bankman-Fried ukázať na konferencii denníka The New York Times, ktorá by sa mala uskutočniť 30. novembra. Vzhľadom na nedávne udalosti je to od zakladateľa burzy FTX dosť opovážlivý krok, ktorý rozhneval komunity.

Rozhovor so zakladateľom FTX by mal viesť novinár Sorkin, ktorý to považuje za dôležité a najmä potrebné.

Je tu stále veľa dôležitých otázok, ktoré neboli zodpovedané. Nič predsa nie je zakázané,“ uviedol novinár.

Hovorca denníka The New York Times na obranu Bankmana-Frieda uviedol, že toto vystúpenie bolo plánované dávno pred tým, ako skrachovala burza FTX.

Prečítaj si tiež: Populárny analytik PlanB: „Dlhodobí držitelia nakoniec zachránia Bitcoin. Čas veľkého zotavenia sa blíži“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Komunita zúri

Kryptomenová komunita nepovažuje toto rozhodnutie za správne najmä v súčasnej situácii. Podľa slov niektorých poškodených investorov by mal byť zakladateľ FTX vo väzení a nie vystupovať na konferenciách. So zaujímavým názorom prišiel americký prokurátor a zakladateľ spoločnosti Crypto Law John Deaton. Ten uviedol na svojom twitterovom účte, že americké orgány, žiaľ, nemôžu len tak zatknúť Bankmana-Frieda, ktorý je aktuálne na Bahamách.

Podobne kriticky bol okomentovaný aj článok denníka The New York Times, v ktorom sa snažili zakladateľa FTX očistiť od podvodov.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance