Bitcoin sa môže rýchlo zotaviť
Bitcoin sa môže rýchlo zotaviť. Zdroj: Shutterstock.com/Elnur

Populárny analytik PlanB očakáva v najbližšom období ustálenie situácie na trhu s kryptomenami. Podľa jeho slov môžu Bitcoin zachrániť dlhodobí držitelia.

Ideálny čas nakúpiť Bitcoin?

Situácia na trhu s kryptomenami sa mierne stabilizovala po nedávnom krachu burzy FTX. Bitcoin sa dokázal odraziť od ceny 15 450 dolárov a v čase písania tohto článku sa obchodoval na úrovni 16 434 dolárov. Vlajková kryptomena sa tak prepadla o viac ako 76 % z historického maxima. Napriek miernemu zotaveniu je ťažké odhadnúť, či sme svedkami dna.

Populárny obchodník PlanB, ktorý je tvorcom modelu Stock-to-flow, si myslí, že sa BTC pripravuje na veľké zotavenie. Základ tohto scenáru tvoria dlhodobí držitelia.

Väčšina bitcoinov, ktoré boli predané tento mesiac, boli kúpené na vyššej úrovni (v priemere ide o stratu viac ako 28 %). Pre Bitcoin sú to veľmi dobré správy. Najväčšie straty predávajúcich investorov sú už preč,“ uviedol PlanB.

 

Analytik sa domnieva, že základ pre ďalší dlhodobý rastúci trend vytvoria dlhodobí držitelia so svojimi rozumnými nákupmi. S opačným názorom prišiel analytik zo spoločnosti CryptoQuant s prezývkou Venture Founder, ktorý očakáva pokles BTC na hranicu 14 300 dolárov.

V cykle z roku 2018 sa dno Bitcoinu vytvorilo pri 30 % zľave z realizovanej ceny. Najbližšia zľava k realizovanej cene v tomto cykle bola 16 %, pri 30 % zľave k realizovanej cene by sa BTC nachádzal na úrovni 14 300 dolárov, čo nie je tak ďaleko,“ uviedol analytik.

PlanB počas posledného bullmarketu predpovedal cenu Bitcoinu na 100-tisíc dolárov. Jeho predikcia nevyšla a odvtedy je ako analytik výrazne kritizovaný. Čo si myslíte vy o jeho súčasnej predpovedi? O svoj názor sa môžete podeliť v komentároch.

Prečítaj si tiež: Miliardár Bill Ackman : „Myslím si, že tu kryptomeny zostanú navždy a dokonca budú rozvíjať globálnu ekonomiku“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance