Jordan Belfort o burze FTX
Jordan Belfort o burze FTX. Zdroj: Shutterstock.com/seeshooteatrepeat

Bývalý maklér Jordan Belfort, tiež známky ako vlk z Wall Street, nedávno vyjadril svoj názor na krach kryptomenovej burzy FTX a na to, akú úlohu pri ňom zohral jej zakladateľ Sam Bankman-Fried. Jordan verí, že správanie bývalého generálneho riaditeľa FTX jednoznačne naznačovalo, že kolaps bol vopred premyslený.

V rozhovore pre Fox News označil Bankmana-Frieda za sociopata, keďže čelí obvineniam zo sprenevery finančných prostriedkov zákazníkov. Zdá sa, že obchodný model FTX mohol byť schémou pump and dump, keď po exponenciálnom raste spľasne bublina.

„Ten chlap je sociopat. Teda je šialený. V podstate hovorí, že záleží len na tom, že na konci vyhrá ten, kto má najviac peňazí. Ale ide o niečo oveľa hlbšie, ako to, čo vidíme na povrchu. Myslím, že toto je určite vopred premyslená vec,“ povedal Belfort.

Jordan Belfort v rozhovore
Jordan Belfort v rozhovore. Zdroj: Fox News

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Krach FTX zasiahol široký trh

Otázkou ale zostáva, prečo podporovatelia kryptomenovej burzy FTX nevideli žiadne varovné signály. Mnohé veľké spoločnosti investovali svoje peniaze napriek signálom, ktoré boli zjavné. Šialené rozhodnutia Bankmana-Frieda by mali byť dostatočným dôvodom, aby sa regulátori rozhýbali a zamerali sa na zákazníkov, ktorí prišli o peniaze.

Krach FTX nespôsobil straty iba držiteľom aktív v peňaženkách burzy. Aktivity FTX boli napojené na mnohé ďalšie spoločnosti, ktoré presahujú samotný kryptomenový trh, na ktorom väčšina aktív stratila veľké percento hodnoty. Medzi kryptomenové spoločnosti, ktoré sú priamo negatívne ovplyvnené nedávnymi udalosťami, patrí napríklad aj BlockFi, Coinbase a ďalšie, ako sme vás informovali.

Belfort odporúča zamerať sa na približne trojročný horizont pre aktíva ako Bitcoin a Ethereum. Navyše, investori by nemali podliehať panike a predávať v emócii.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto spoločnosti najviac zasiahne kolaps FTX. Máte v nich svoje peniaze?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance