Bahamskí regulátori verzus FTX
Bahamskí regulátori verzus FTX. Zdroj: Shutterstock.com/Poetra.RH

Skutočnosť, že spoločnosť Alameda Research požičala 3,3 miliardy dolárov Samovi Bankam-Friedovi (SBF), zakladateľovi FTX, nebola ani zďaleka jediná, ktorá prekvapila kryptomenový trh. Veritelia FTX uvádzajú, že majú dôvod domnievať sa, že za hackom z 13. novembra môžu byť práve bahamské regulačné orgány. Ukradli bahamskí regulátori aktíva používateľov z FTX?

Podľa najnovších údajov Sam Bankam-Fried spolu s Garym Wangom získali prístup k finančným prostriedkom uzamknutým na FTX a niektoré z nich previedli na bahamskú vládu. V súvislosti s vyšetrovaním hacknutia z 13. novembra SBF a Wang uviedli, že bahamské regulačné orgány nariadili tieto prevody a že aktíva boli uschované na FireBlocks pod kontrolou bahamskej vlády.

Dlžníci majú dôveryhodné dôkazy o tom, že bahamská vláda je zodpovedná za nasmerovanie neoprávneného prístupu do systému dlžníkov na účely získania ich digitálnych aktív.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Burza FTX bola časovaná bomba

Návrh vznášajúci obvinenia voči bahamskej vláde tiež požaduje, aby sa konkurzné konanie presunulo z New Yorku do Delaware, aby sa spojilo vyšetrovanie aj s nedávnym hackom. Je ale dôležité poznamenať, že obviňovanie bahamských regulátorov prichádza vo forme textu medzi SBF a Garym Wangom. Burza sa snažila už 10. novembra využiť bahamských regulátorov na ospravedlnenie určitých odlivov z jej platformy. Komisia pre cenné papiere na Bahamách obvinenia poprela.

Ďalšie správy potvrdzujú, že zdieľaná, nezabezpečená e-mailová adresa sa dala použiť na prístup k najcitlivejším údajom spoločnosti, a odhalenie toho, koľko interných pôžičiek bolo v spoločnostiach SBF. Údajne nielenže FTX požičala miliardy vo fondoch používateľov Alamede, ale Alameda požičala miliardy aj Samovi Bankman-Friedovi. Tieto všetky správy potvrdzujú fakt, že burza FTX bola časovaná bomba, ktorá nakoniec vybuchla.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena narástla o 95 % od krachu burzy FTX. Poznáte ju?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance