FED zhoršuje infláciu tlačou ďalších peňazí
FED zhoršuje infláciu tlačou ďalších peňazí. Zdroj: Shutterstock, komar_off

Salvádorský prezident Nayib Bukele, ktorý je veľkým fanúšikom kryptomien, sa verejne vyjadril k správe FED-u, v ktorej sa hovorí o zvyšujúcich sa finančných a hospodárskych problémoch.

Bukele reaguje na FED

Prezident Salvádoru reagoval na správu agentúry Bloomberg, ktorá sa zameriava na vyjadrenia predsedu Federálneho rezervného systému Jeroma Powella o zvyšujúcej sa inflácii. Nayib Bukele sa vyjadril naozaj veľmi otvorene, keďže požiadal Powella, aby prestal tlačiť peniaze zo vzduchu.

Prečítaj si tiež: Shiba Inu je zalistovaná na všetkých popredných kryptomenových burzách – obnoví sa záujem investorov?

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Strach a obavy vyvolal najmä nový a vysoko prenosný variant vírusu Covid-19, tzv. Omicron. Podľa agentúry Bloomberg bolo posledné zasadnutie bankového výboru v znamení obáv zo zvyšujúcej sa inflácie. Powell pri svojom prejave použil aj výraz „tapering“, ktorý označuje postupné spomaľovanie nákupov cenných papierov a dlhopisov. V skratke, centrálna banka naďalej tlačí peniaze na nákup dlhopisov, aby tak stlačila nadol ceny úrokových sadzieb. Takže sa zvyšuje inflácia a mena sa znehodnocuje.

Potvrdenie tejto správy priniesol aj ekonomický výskum FED-u v St. Louis, ktorý ukazuje, ako sa päťročná miera inflácie v novembri vyšplhala na viac ako 3 %, čo je najviac za posledných 20 rokov.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki prišiel s novým vyjadrením – Inflácia neustále rastie, je potrebné dokúpiť BTC a ETH!

Kryptomeny ako ochrana proti inflácii

Aktuálna situácia na svetovom finančnou trhu jasne nahráva alternatívnym aktívam, ktoré predstavujú aj kryptomeny. Stále viac popredných osobností zo sveta financií vlastní či nakupuje Bitcoin a iné kryptomeny.

Veľmi pozitívnym príkladom môže byť aj Salvádor, ktorému zatiaľ taktika „buy the dip“ vychádza veľmi dobre. Je to však taktiež veľké riziko. V každom prípade, občania Salvádoru môžu byť zatiaľ spokojní. Bitcoiny, ktoré dostali od štátu v cene 30 USD, majú aktuálne hodnotu 34 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance