Salvádor zarába na BTC
Salvádor zarába na BTC. Zdroj: Shutterstock, Marcelo Mollaretti

Salvádor je krajina, ktorá sa v poslednom období stala populárnejšou najmä vďaka jedinečnému a prevratnému prvenstvu. Krajina ako prvá oficiálne prijala Bitcoin ako zákonné platidlo. Štát na čele s prezidentom Bukelem dokonca veľmi slušne profituje s využitím stratégie „buy the dip“.

Koľko v skutočnosti Salvádor zarobil na BTC?

Salvádor už od začiatku projektu s BTC využíva stratégiu, ktorá je vhodná prakticky pre každého, kto obchoduje s kryptomenami. Ide o jednoduchý princíp, keď nakupujete aktívum v poklese a predávate na pomyselnom vrchole.

Posledný nákup v Salvádore prebehol pred pár dňami počas tzv. „black friday“. Trh pred víkendom prežil výraznejší prepad po tom, čo sa médiami prehnali správy o novom druhu mutácie vírusu Covid-19.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Strach na trhu spôsobil výpredaj, ktorým dali investori jasne najavo, že chcú držať svoje prostriedky vo fiatových menách. Negatívne nálady na trhu sa prejavili aj na cene ropy, ktorej pokles inicioval celosvetovú globálnu korekciu, ktorá sa dotkla, samozrejme, aj kryptomien. Bitcoin aj ďalšie projekty klesli o približne 15 %.

A práve tieto dni predstavujú ideálne situácie pre využitie už spomínanej stratégie „buy the dip“. Salvádorský prezident sa chopil šance a nakúpil 100 tokenov BTC. Len za tri dni sa mu podarilo zarobiť 389 000 USD.

Mohlo by ťa zaujímať: Salvádorský prezident Nayib Bukele reaguje na kritiku zo strany Bank of England

Predošlé nákupy

Salvádorské nákupy boli realizované aj pri septembrovom poklese BTC. Vtedy sa im podarilo nakúpiť 150 BTC.

Aj keby nastal pokles o 15 %, salvádorské portfólio by vzrástlo o 2,1 milióna dolárov. Pri historickom maxime bola jeho hodnota približne 48,6 miliónov USD. Krajina tak má po poslednom nákupe v držbe 800 BTC. V každom prípade, kroky prezidenta Bukeleho sú odvážne, nakoľko manipuluje so štátnym majetkom. Kritikou na prezidenta nešetril ani populárny odporca kryptomien, Peter Schiff. Ten tvrdí, že Bukele svojou stratégiou vytvára obrovské riziká pre ekonomiku Salvádoru.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance