Ropa na 5 mesačnom maxime – na lacný benzín môžeme zabudnúť

0

Ropa pokračuje v náraste a dovŕšila úroveň z čias vypuknutia pandémie v Európe od začiatku marca. Cenový vzostup bol podporovaný poklesom ropných rezerv v USA a oblabením dolára. Nové prípady nakazenia však stále zvyšujú obavy investorov o dopyt.

Dočítate sa aj na Kryptomagazín FB.

Momentálna cena za barel (159 litrov) americkej ropy WTI so septembrovým kontraktom sa predáva za 41,785 dolárov, aktuálne ku dňu 06.08.2020. Októbrový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent dosiahol úroveň 44,92 dolárov za barel. Nasledujúce grafy zobrazujú ceny WTI a Brent.

wti ropa brent ropa

Čítajte tiež – Zanikne euro ako mena ? EÚ vydáva prvé spoločné dlhopisy

Čo podporilo, že ropa rastie ?

Zásoby ropy v predošlom týždni padli v USA o 7,4 milióna barelov na hodnotu 518,6 milióna barelov. Tento pokles bol viac ako dvakrát vyšší od očakávania analytikov. Správu uviedlo americké ministerstvo energetiky v stredu.

Čítajte tiež – Nový dodávateľ plynu pre Európu – konkurencia pre Rusko?

Rast cien ropy bol sprevádzaný taktiež oslabovaním dolára ako rezervnej meny. V USA sa medzičasom rokuje o novom balíku na zmiernenie ekonomických následkov pandémie koronavírusu. Otázka je aj budúcnosť úrokových sadzieb. Momentálne sa nachádzajú na mimoriadne nízkych úrovniach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre