Korelácia BTC a S&P 500 skočila – čo poháňa všetky trhy smerom nahor?

0

Počas pandémie došlo iba k voľnej korelácii medzi trhmi krypto a indexom S&P 500. Podľa najnovších údajov však už BTC a S&P 500 nekorelujú.

V počiatočných fázach prepuknutia pandémie, približne od marca do mája, bola korelácia voľná a do istej mieri irelevantná. Nasledujúci graf predstavuje koreláciu BTC s indexom S&P 500 v rozsahu od 1 (perfektná korelácia) do -1 (inverzná korelácia).

korelácia BTC so SP500

Jasne vidíme, že začiatkom tohto roka korelácia prudko vzrástla na 0,6 v dôsledku predčasného pandemického predaja viacerých aktív. Teraz sme však opäť pod hodnotou 0,2, čo v podstate znamená, že už neexistuje žiadna významná korelácia.

Čítajte tiež – Bitcoin veľrýb je vyše 18000 a mineri sa zbavujú BTC – čaká nás korekcia?

Spoločné faktory trhu

Napriek tomu, že sa tieto trhové trendy zjavne zdajú odlišné, Greenspan uviedol, že existuje aspoň jeden spoločný faktor poháňajúci akcie a digitálne aktíva – Federálny rezervný systém. V období, keď Fed tlačí peniaze, posiela ceny na všetkých trhoch smerom nahor.

Trh BTC vyzerá býčí

Greenspan 2. augusta uviedol, že verí, že býčí trh je späť. Fed naďalej pripravuje pôdu pre ďalší bitcoinový nárast s ďalšími stimulujúcimi výdavkami.

Od tohto dátumu sa cena BTC dostala na úroveň 11 700 dolárov, aktuálne k 06.08.2020.

Tento nárast prichádza uprostred očakávaní, že americká vláda 7. augusta ohlási druhý stimulačný balík. Demokratickí vodcovia presadzujú balík v hodnote 3,4 biliónov dolárov, zatiaľ čo republikáni obhajujú balík v hodnote 1 bilión dolárov.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre