Goldman Sachs a Facebook

Goldman Sachs chystá plán na vytvorenie novej kryptomeny. Spolupracovať bude s ďalším gigantom a ním je Facebook. Špekuluje sa, že projekt s názvom Libra nemusí byť len o Facebooku. Goldman Sachs má záujem spojiť dohromady sily a vytvoriť kryptomenu, ktorá by bola spoločná pre obidve korporácie.

Goldman Sachs a Facebook spolupracujú na tvorbe kryptomeny

Po nedávnom vymenovaní nového riaditeľa Goldman Sachs vyplávalo na povrch, že banka plánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu. Spolupracovať budú so spoločnosťou, ktorá vlastí najväčšiu sociálnu sieť na svete, Facebook. Zatiaľ nie je jasné, či obidve spoločnosti pracujú na svojom projekte, alebo spoločnými silami budujú projekt Libra. K veľkému projektu sa pripájajú aj poprední lídri ďalšej banky – JP Morgan.

McDermott ako nový riaditeľ Goldman Sachs potvrdil, že sú v kontakte s Facebookom a JP Morgan. Prebehli prvé rokovania okolo vytvorenia novej kryptomeny. Keďže Goldman Sachs navrhuje vytvorenie vlastnej kryptomeny a Facebook sa zase snaží presadiť vlastný projekt Libra, zatiaľ nedošlo k jasnej dohode.

Prečítaj si aj: Ako 50 rokov okrádajú celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

Má Goldman Sachs šancu uspieť?

McDermott ďalej dodal, že teraz je prvoradé vyriešiť regulačné požiadavky a až potom sa môžeme pustiť do budovania spoločného projektu. Keďže bankový systém sa výrazne líši od kryptomenového, nebude teda jednoduché vytvoriť menu, ktorá bude spĺňať všetky regulačné a komunitné požiadavky. Goldman Sachs okrem toho nepodporuje Bitcoin a ani ostatné kryptomeny. Možno aj to je dôvod, prečo začali s budovaním vlastného projektu. Proste sa chcú „priživiť“ na kryptomenovej revolúcii a vysokého záujmu o nákup týchto aktív. Nie cez Bitcoin, ale vlastnú kryptomenu. To, či bude mať potenciálny konkurent Bitcoinu reálnu šancu predbehnúť krypto kráľa, nevie nikto. V prvom rade si treba počkať vôbec na samotný vznik Goldman Sachs kryptomeny.

Možno ťa bude zaujímať: TOP 3 altcoiny, ktoré sa oplatí držať viac, než Bitcoin – Ktoré to sú?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance