Robinhood
Robinhood // Zdroj: www.shutterstock.com/InkDrop

Platforma na obchodovanie a investovanie Robinhood údajne testuje očakávanú funkciu digitálnej peňaženky, ktorá používateľom umožní posielať a prijímať kryptomeny, ako napríklad Bitcoin alebo obzvlášť populárny na Robinhoode – Dogecoin.

Môže ťa zaujímať: Lukašenko vyzýva ľudí na ťažbu Bitcoinov namiesto práce v Európe!

Robinhood skúša novinky

Robinhood v tichosti testuje niekoľko nových funkcií, o čom verejnosť informoval Bloomberg: „Robinhood Markets Inc. začal testovať pre svoju aplikáciu nové funkcie kryptopeňaženky a nové možnosti prevodu kryptomien”.

Dôkaz o nových funkciách sa objavil v beta verzii aplikácie Robinhood pre iOS. V správe sa taktiež hovorí, že plánované ponuky objavil vývojár Steve Moser.

Generálny riaditeľ spoločnosti Robinhood Vlad Tenev už dávnejšie uviedol, že pridanie kryptopeňaženky je pre vývojárov spoločnosti prioritou, ale nezmienil sa, kedy konkrétne sa ľudia dočkajú uvedenia týchto funkcií na trh. Spoločnost k takémuto kroku oslovili zisky za druhý štvrťrok. Tenev ďalej uviedol: „Je to niečo, na čom naše tímy pracujú. Možnosť vkladať a vyberať kryptomeny je náročná na škálovanie a chceme sa uistiť, že bude dokonalo naprogramovaná.”

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dogecoin ako iniciátor?

Používatelia Robinhoodu momentálne môžu nakupovať kryptomeny iba za americké doláre a obchodovať s rôznymi digitálnymi aktívami na platforme, pretože aplikácia zatiaľ nepodporuje vklady a výbery v kryptomene.

Vlad Tenev dodal, že tieto funkcie sú obzvlášť žiadané medzi nadšencami populárneho Dogecoinu (DOGE).

Robinhood tvrdí, že obchodovanie s kryptomenami dosiahlo v druhom kvartáli rekordné úrovne, čo predstavuje viac ako polovicu tržieb zo všetkých transakcií. Reč predovšetkým o kryptomene Dogecoin, ktorá tvorila v druhom štvrťroku až 62 % objemu obchodovania s kryptomenami.

Nové ,,kryptofunkcie” sú testované ako súčasť „alfa programu”, ukazujú informácie v kóde platformy Robinhood. Začiatkom septembra spoločnosť rozšírila svoju ponuku kryptomien, a to konkrétne spustením funkcie tzv. opakovaných investícií do kryptomien.

Čítaj ďalej: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance