CEO Tesly, Elon Musk
Elon Musk. Zdroj: Shutterstock, Nick_ Raille_07

Ku krokom čínskej vlády sa vyjadrilo už mnoho popredných svetových osobností. Teraz prišiel na rad generálny riaditeľ Tesly Elon Musk. Podľa neho sú kryptomeny veľkou hrozbou pre čínsku komunistickú stranu.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ JPMorgan – BTC sa môže zhodnotiť aj 10x, ale stále ho nekúpim

Elon Musk a Čína

Veľký fanúšik Dogecoinu priniesol svoj pohľad na čínsky FUD na konferencii „Code Conference“, ktorá sa konala 28. septembra.

Za najväčší faktor Musk považuje to, že kryptomeny svojím smerovaním predstavujú veľké nebezpečenstvo pre komunistickú stranu. Centralizovaná vláda jednoducho nemôže mať kryptomeny pod drobnohľadom. A to je problém.

„Predpokladám, že kryptomeny sú v podstate zamerané na zníženie moci centralizovanej vlády, a to sa im jednoducho nepáči, to je môj odhad.“

Vzácnosť kryptomien je najmä v tom, že ich vlády nemôžu vlastniť a nie sú schopné ich kontrolovať. Z hľadiska zákazu ťažby kryptomien si Musk myslí, že to bolo spôsobené najmä nadmernou spotrebou energie, ktorá mala dopad aj na výpadky elektrickej siete.

Môže ťa zaujímať: Gaming je tým správnym kľúčom pre prijatie kryptomien – tvrdí zakladateľ Axie Infinity

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny sú nezničiteľné?

Elon Musk je známy aj svojím údajným ovplyvňovaním trhu. Je zaujímavé, že keď sa rozhovor dostal do tejto fázy, Musk sa iba pousmial a odvetil, že by bolo dobré, keby sa trh pohol smerom nahor. Celkovo však vníma kryptomeny ako nezničiteľné. Vlády a regulácie však môžu ich vývoj mierne pozastaviť.

„Nepovedal by som, že som nejaký obrovský expert na kryptomeny. Je v nich však určitá hodnota. Nemyslím si a ani ich nepovažujem za niečo také ako druhý príchod Mesiáša. Iba dúfam, že sa niečo zmení v peňažnom systéme a odstráni sa chybovosť.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre