Regulácie v USA umlčali bitcoin – Investori z Ázie naopak masívne nakupujú

Novinky Bitcoin budú nakupovať investori z Ázie
Bitcoin budú nakupovať investori z Ázie. Zdroj: shutterstock.com/tungtaechit/Chaay_Tee
Memex PC bannerMemex mobil banner

Zaujímavý názor, ktorý sa včera dostal na svetlo sveta, si všimol aj magazín news.bitcoin. Spoluzakladateľ kryptomenovej burzy Gemini ho zverejnil na svojom Twitteri. Cameron Winklevoss si myslí, že východné krajiny odštartujú svojou otvorenosťou nový bullrun. Čo očakáva od Ameriky a Európy?

Bude východ viesť?

Celý západný svet momentálne žije v očakávaní pripravovaných regulácií, ktoré FED i ECB avizujú od začiatku roka. Spúšťačom boli hlavne udalosti okolo krachu burzy FTX. O nich sme vás informovali v mnohých článkoch. Hrozba prísnych regulácií, ktoré môžu veľmi uškodiť celému odvetviu, je stále živá a vyjadrenia členov FED-u len prilievajú olej do ohňa.

Naopak, viaceré krajiny Ázie prijímajú zákony, ktoré kryptomenám budú otvárať cestu do bežného života. Rozdiel vidia viacerí analytici hlavne v ponímaní kryptomien na Východe a na Západe. Zatiaľ čo západu dominujú špekulácie na ceny kryptomien, východné krajiny hľadia na technológiu, ktorú so sebou kryptosvet prináša.

Rýchle zbohatnutie

Mnoho investorov, hlavne v USA a v Európe, vsádza iba na aktuálnu volatilitu digitálnych aktív a snažia sa na nich „zbohatnúť cez noc.” Preto prístup technických východných krajín dáva tušiť skoršiu adaptáciu technológie kryptomien. To, samozrejme, povzbudí aj ich reálne využitie v každodennom živote, pretože ekosystém bude pripravený na ich prijatie.

„Moja pracovná téza je, že ďalší bullrun sa začne na východe. Bude to pokorná pripomienka, že krypto je globálna trieda aktív a že Západ, konkrétne USA, mal vždy len dve možnosti: prijať ju alebo zostať pozadu. Nedá sa to zastaviť. To vieme,” napísal spolumajiteľ kryptoburzy Gemini.

Je Východ „crypto-friendly”?

Tento názor by sa mohol zdať nelogický vzhľadom na zákony v mnohých východných krajinách. Ako sme vás informovali v článku Čína spája sily regulačných orgánov, aby vážne zakročili proti kryptomenám, zo septembra 2021, úplný zákaz kryptoaktív postavil Čínu do pozície jednotky na svete v neprijatí kryptomien. V tesnom závese za ňou je aj Japonsko a tak isto aj India. Zákony týchto krajín sú „100 % anti-krypto”.

Avšak technológie postavené na blockchaine budú stále viac dominovať všetkým odvetviam súčasného sveta. Preto je len otázkou času, kedy budú aj vlády donútené začať sa zmierovať s nadvládou digitálnych aktív.

Prečítaj si aj: Trhové podmienky sa zlepšujú. Kam smeruje cena bitcoinu?

txbtxb