Veľkí hráči veria, že bitcoin dosiahne cenu 100 000 dolárov
Veľkí hráči veria, že bitcoin dosiahne cenu 100 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Orpheus FX/TG23

Bitcoin to bude mať z hľadiska regulácie zrejme o čosi jednoduchšie, keďže je oficiálne považovaný za komoditu, čo v minulosti potvrdil aj predseda SECu Gary Gensler. Nič to však nemení na tom, že kryptomeny musia zdolať viacero prekážok. V opačnom prípade bude ich globálnej prijatie nemožné. Dôležitým faktorom bude aj pohľad inštitucionálnych investorov, o ktorom informoval portál News Bitcoin.

Bitcoin dosiahne 100 000 dolárov už tento rok

Silný rok 2023 pre bitcoin a celé kryptomenové odvetvie. Takto to podľa prieskumu spoločnosti Nickel Digital Asset vníma až 65 % inštitucionálnych investorov. Také isté percento súhlasí aj s názorom, že bitcoin dosiahne hranicu 100 000 dolárov už počas tohto roka.

Prieskumu sa celkovo zúčastnilo viac ako 200 inštitucionálnych investorov a správcov majetkov či fondov z celého sveta naprieč USA, Veľkou Britániou, Nemeckom, Singapurom či Brazíliou. O výsledkoch prieskumu informoval 30. januára samotný generálny riaditeľ spoločnosti Nickel Digital Asset Anatoly Crachilov.

Profesionálni investori predpovedajú bitcoinu silný rok a sú presvedčení o jeho dlhodobom ocenení. Takmer deväť z desiatich profesionálnych investorov predpovedá na tento rok rast ceny bitcoinu. Dvaja z troch súhlasia s tým, že je možné dosiahnutie ceny 100 000 dolárov, ale len pre dlhodobých investorov,“ uvádza sa v oficiálnych výsledkoch prieskumu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Veľkí hráči čakajú na regulácie

Výsledky tohto prieskumu potvrdzujú skutočnosť, o ktorej sa dlho diskutuje. Vstup inštitucionálnych investorov do sektoru kryptomien je len otázkou času. Čaká sa už len na oficiálne znenie celosvetových regulačných zákonov, ktoré majú byť vstupnou bránou pre veľkých hráčov.

To, že iba 3 % investorov spochybňuje bitcoin, je v skutku pozitívnym výsledkom. S otázkou rastu vlajkovej kryptomeny súhlasí aj známy obchodník a analytik Michaël van de Poppe, podľa ktorého sme len krok od začatia dlhodobého rastúceho cyklu.

„Je skutočne zábavné zamyslieť sa nad tým, že sa o pár rokov budeme smiať zo súčasných cien BTC a ETH. Sme na úplnom začiatku masívneho rastúceho cyklu,“ poznamenal Michaël van de Poppe

Korektnejší pohľad na kryptomeny uvidíme po dôležitom zasadnutí FED-u, ktoré je naplánované na 1. február.

Čítaj ďalej: Prečo vám finanční poradcovia nenúkajú kryptomeny napriek extrémnemu záujmu?