Toto je najhorší scenár pre bitcoin
Toto je najhorší scenár pre bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/Wit Olszewski

Na trhu máme po 3 mesiacoch väčší pokles. Cena, nie len bitcoinu, ale aj ostatných kryptomien reagovala na piatkové PCE vyhlásenie v USA. Inflácia bola o dosť vyššia, ako sa očakávalo.

Akým smerom sa pohne bitcoin?

Investori si zvykli na veľmi dobré časy, keďže všetky kryptomeny posledné 3 mesiace rástli. Dokonca bitcoin od dna narástol o približne 60 %. Na 24 000 dolároch sa tvorí konsolidácia, čo môže naznačovať, že nakupujúcim došla sila a najznámejšia kryptomena je pripravená na otočenie trendu a teda pôjde do korekcie.

Svojimi analýzami prispievam aj na Twitter. Môžeš ma sledovať, aby ti neunikli dôležité informácie:

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Naďalej očakávam pokles na 20 000 dolárov, kde by mal bitcoin naraziť na silný supportný level. Ak by sa tak stalo, prepad bude o 20 %, čo bola v minulosti bežná korekčná štruktúra po raste. Z dlhodobé hľadiska ale očakávam, že bitcoin sa čoskoro aj tak odrazí a bude ďalej rásť na nové lokálne maximum. V prípade úrokových sadzieb prichádza pivot, inflácia po celom svete začína klesať a bitcoin o rok čaká halving. Toto sú všetko veľmi dôležité fundamenty, ktoré podporujú túto tézu.

Nezmeškaj dôležité novinky a analýzy z kryptomenovéh trhu. Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz.

Aký je najhorší scenár na bitcoine?

Ako sme písali v minulom článku, niekoľko ekonómov varuje, že politika FED-u je v súčasnosti zlá a môže spôsobiť masívny výpredaj na akciovom trhu. Najväčšia centrálna banky má jediný ciel, poslať infláciu pod 2 %. To predstavuje veľké riziko a úrokové sadzby môžu ísť dokonca v najhoršom prípade aj nad 6 %. Navyše, predstavitelia FED-u sami potvrdili, že pre potlačenie inflácie urobia všetko, aj na úkor pádu trhu.

Toto vyjadrenie môže naznačovať predzvesť ďalšieho pádu. Ak by úrokové sadzby skutočne ďalej rástli, tak nie len akcie, ale aj kryptomeny môže tento fakt poslať na nové dno. V prípade bitcoinu to môže byť niekde až na 10 000 dolárov, kde je dlhodobo silný supportný level. O ďalšom scenári sa rozhodne s najväčšou pravdepodobnosťou do leta. Dovtedy sa očakáva práve spomenutý pivot, ktorý by mal prísť čo najskôr, ak chceme vidieť rast.

Nálada na trhu síce je konečne pozitívna, ale stále by sme sa mali mať na pozore a sledovať makroekonomickú situáciu, ktorá má výrazný vplyv aj na bitcoin.

Prečítaj si aj: Držitelia bitcoinu pozor – Sieť čaká masívny pohyb