Prechod Etherea na nový konsenzus
Prechod Etherea na nový konsenzus. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Bývalý výkonný riaditeľ americkej nadnárodnej spoločnosti Goldman Sachs Raoul Pal sa v najnovšom rozhovore vyjadril k najočakávanejšej udalosti vo svete kryptomienprechodu Etherea na nový konsenzus.

Prechod Etherea na nový konsenzus

Kryptomenová komunita bude 15. septembra svedkom dlho očakávaného prechodu Etherea na nový konsenzus Proof-of-stake. Sieť by mala prejsť výraznými zmenami v oblasti škálovateľnosti, bezpečnosti a udržateľnosti. S blížiacim sa termínom však pribúdajú aj obavy. Pred nedávnom sme vás informovali o vyjadreniach predstaviteľov ETH, ktoré naznačujú, že sa v prípade nového konsenzu nedočkáme nižších poplatkov či vyššej rýchlosti.

Viac sa dočítate tu: „Ethereum nezíska s novým konsenzom nižšie poplatky ani vyššiu rýchlosť“ – šokuje hlavný podporovateľ siete

Pal sa v minulosti viackrát veľmi pozitívne vyjadroval na adresu Bitcoinu. V poslednom období sa však jeho pohľad zmenil. Najväčší potenciál má podľa neho práve Ethereum.

Pred pár dňami sa na svojom twitteri Pal vyjadril, že po spustení nového konsenzu neočakáva pokles na nové minimá, ale je dosť pravdepodobné, že príde k cenovému stiahnutiu. To však nemusí byť nič zlé.

Skôr naopak, Pal zdôraznil, že pokles bude preňho nákupným signálom. Cena je podľa neho aj teraz mimoriadne atraktívna. V septembri sa tak podľa Pala môžeme dočkať mierneho cenového stiahnutia. Omnoho pravdepodobnejší je však v budúcnosti rast, a to až na 20 000 amerických dolárov za Ethereum.

Čítaj ďalej: Budeme svedkami rastu? Bol aktivovaný najziskovejší nákupný signál Bitcoinu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance