Ethereum šokuje novými informáciami
Ethereum šokuje novými informáciami. Zdroj: Shutterstock.com/Visual Unit

S blížiacim sa prechodom na konsenzus Proof-of-stake pribúdajú obavy o tom, či Ethereum skutočne dokáže naplniť potenciál. Tentokrát sa k téme vyjadril jeden z hlavných podporovateľov siete.

Ethereum musí splniť sľuby

Masívna aktualizácia siete Etherea vyvoláva množstvo diskusií. Čoraz viac sa objavujú informácie o tom, že je komunita príliš zasadená do mylných predstáv. Podľa hlavného podporovateľa siete prechod na nový konsenzus nezníži poplatky za transakcie a zrejme ani nezvýši rýchlosť.

Tieto slová, ktoré úplne vyvracajú predstavy komunity, boli zverejnené priamo na webovej stránke Ethereum Foundation.

The Merge je zmena mechanizmu konsenzu, nejde o rozšírenie kapacity siete a nebude mať za následok nižšie transakčné poplatky,“ uvádza sa v článku na webe Ethereum Foundation.

Prečítaj si tiež: Nepríjemné dôkazy o kryptomene Ethereum. Najnovšie dáta vyvracajú mýty o decentralizovanosti

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Transakčné poplatky sú v podstate produktom dopytu v sieti vo vzťahu ku kapacite. Prechod na nový konsenzus by tak nemal výraznejšie zmeniť parametre, ktoré priamo ovplyvňujú priepustnosť. Podľa slov podporovateľov sa síce rýchlosť zvýši, ale iba minimálne. Používatelia to ani nepostrehnú.

Rýchlosť transakcie možno merať niekoľkými spôsobmi vrátane času na zaradenie do bloku a času do finalizácie. Obe tieto hodnoty sa mierne zmenia, ale nie spôsobom, ktorý by si používatelia všimli,“ uvádza Ethereum Foundation.

V polovici septembra tak bude kryptomenová komunita svedkom jednej z najvýznamnejších udalostí v histórii siete ETH. Bude zaujímavé sledovať, či sa predstaviteľom siete podarí naplniť sľubovaný potenciál.

Čítaj ďalej: Ethereum je na kľúčovej rezistencii. Ak ju prekoná, začne veľký rast

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance