Sledujete ešte krypto, alebo vás už takýto rast ani veľmi nevzrušuje? Bitcoin už zase stúpol o 5%, Ethereum dokonca o 15%. Po prekonaní 10 000 $ (nedeľa) a následnom otestovaní najbližšieho supportu (9800 $ – pondelok a utorok) sa včera okolo štvrtej zase raz vydal na prieskum teritória a na hladine 10 400 $ vytvoril nové tohtoročné high. 

Túto hladinu v poslednej dobe spomínam relatívne často. Ide o rezistenciu, s ktorou mal Bitcoin historicky veľké problémy. Aj v roku 2017 sa na nej nejaký čas zdržal. Prechod cez 10 000 $ teda ja osobne nepovažujem za nič prevratné. Vydýchnem si až weekly svieca uzavrie nad 11 500 $. Prečo?

Čaká nás posledná ťažká tisícka pred Bitcoin ATH

Bitcoin teraz podľa mňa čaká posledných náročných tisíc dolárov pred dosiahnutím nového ATH. Iste, máme pred sebou desaťkrát väčší rast a je otázne, či to Bitcoin všetko stihne v roku 2020, no momentálne sa nachádzame pred skutočne kľúčovou hladinou.

1D BTC/USD - Bitstamp - long term analýza
1D BTC/USD – Bitstamp – long term analýza

V tomto grafe (je trochu starší ale to je jedno) môžete vidieť dlhodobú analýzu Bitcoinu. Ako vidíte, Bitcoin ešte stále neprekonal traumu ktorú mu spôsobilo nafúknutie bubliny v roku 2017. Preto je kľúčové prerazenie klesajúcej trendline, ktorá sa momentálne nachádza na cca 11000-11500 $. Ak sa nám to nepodarí do leta nepodarí, sme oficiálne v downtrende a do trhu sa vráti neistota

Bitcoin teraz čaká prekonanie niekoľkých veľmi silných rezistencií a ak má pred halvingom prísť nejaká významnejšia korekcia, začne sa pravdepodobne blízko cenovej hladiny
11 000 dolárov. Potom už z technického hľadiska Bitcoinu nič nestojí v ceste na nové ATH. Iste, máme to zopár rezistencií ako 12 500 $, 14 000 $ – high z roku 2019, 17 000 $ – high z roku 2018 a napokon aj samotné maximum – 20 000 $, no rast z 10 na 11,5 tisíc dolárov je teraz pre nás kľúčový.

Včera sme tesne pred pumpou publikovali analýzu Bitcoinu. Zatiaľ nám vychádza. Mrknite na ňu:

(článok pokračuje pod odkazom)

, PUMPA – Bitcoin na novom high – Ethereum vedie rast altcoinov

Analýza Bitcoinu – Bitcoin udržal zásadný support a cesta nahor otvorená

Ethereum sa utrhlo z reťaze

Poďme sa ešte pozrieť na Ethereum, ktoré nám na grafe začína tvoriť peknú parabolu. Všetko to začalo prerazením vrchnej hrany stúpajúceho kanála. Veľa ľudí si tiež všimlo, že vytvorilo formáciu Cup & Handle. Ethereum má navyše za sebou množstvo pozitívnych fundamentov. Niet divu, že kráľ altcoinov rastie.

Aktuálne už všetci škúlia po okrúhlej hladine 300 $, ktorá je pre Ethereum notoricky známa. Naposledy sme tri stovky chvíľkovo prekonali minulý rok – tesne pred začatím leta. Vtedy však Ethereum iba nasledovalo Bitcoin a ostatné alty, ktoré tiež pekne rástli. Tentokrát je situácia iná. Ethereum teraz vedie celý hype.

Prečo? Zoznam najdôležitejších fundamentov nájdete v tomto odkaze.

1W ETH/USD - Bitfinex
1W ETH/USD – Bitfinex

Svedčí o tom aj krásny zisk 15% za posledných 24 hodín. Je však vhodné poznamenať, že súčasný rast je až príliš vertikálny a momentálne sa nachádzame pred silnou rezistenciou, ktorá aj v roku 2019 Ethereum poriadne potrápila. Takže… ako to vidíte vy? Oplatí sa teraz nakupovať Ethereum alebo by ste radšej počkali na korekciu?

Oplatí sa teraz nakupovať Ethereum?

View Results

Loading ... Loading ...

Čo čítať ďalej?

Prečítajte si 5 dôvodov, prečo nás čaká nový Ethereum MOON:

TOP5 fundamentov, ktoré spôsobia Ethereum MOON – Môže za to úspech DeFi?

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of