Ethereum – najväčší altcoin na trhu – za sebou má ťažké dva roku. Z historického maxima (1500 $) padlo až na 80 $. V roku 2019 sa síce odrazilo odo dna, no zatiaľ nevykazovalo žiadne veľké bullish momentum. Aj keď si odmyslíme šialený skok z januára 2018 a historické maximum budeme predpokladať niekde v okolo 800-900 $, Ethereum je stále veľmi nízko.

V roku 2020 sme však zaznamenali celkom slušné zisky. Ethereum sa zobudilo a tento týždeň dokonca prekonalo rezistenciu 200 $. Aktuálne sa obchoduje za 222 $ a v najbližších mesiacoch by malo ďalej rásť. Môže za to obrovský počet silných pozitívnych fundamentov, ktoré Ethereum za posledné mesiace naakumulovalo a samozrejme aj altcoin rallye.

Ethereum sa nedávno dostalo z dva roky trvajúceho downtrendu. Poďme sa pozrieť, ktoré fundamenty spôsobujú tento bullrun.

1W ETH/USD - Gemini
1W ETH/USD – Gemini

Chceli by ste auto autonómne riadi autopilot?

View Results

Loading ... Loading ...

Úspechy DeFi ekosystému

DeFi (Decentralizované Financie) v roku 2020 idú hore. Od januára sa ich kapitalizácia takmer zdvojnásobila a včera dokonca prekonala jednu miliardu dolárov. Veľa ľudí samozrejme špekuluje, že práve to je dôvodom rastu ceny Etherea z posledných dní.

DeFi ekosystém má na cenu Etherea veľký vplyv. Ide totiž o aplikácie, ktoré už majú reálne využitie. Či už ide o decentralizovaný stablecoin Dai od MakerDAO, Synthetix, Compound alebo ďalšie veľké projekty,v  ktorých sú uzamknuté stámilióny dolárov.

Ethereum DeFi ecosystem capitalisation defipulse
Kapitalizáciu Ethereum DeFi ekosystému nájdete na stránke defipulse.com.

Chcete vedieť o DeFi viac? Vysvetlenie o čo presne ide nájdete v tomto článku.

Formácia Cup & Handle

Ethereum na grafe jednoznačne vykreslilo formáciu Cup and Handle. Ide o obratovú formáciu, ktorá otáča trend. Fakt, že sa objavila na daily grafe, je pre obchodníkov silný bullish signál. Ethereum tak viac začali nakupovať a prestali ho predávať hneď, len čo spraví nejaký zisk. Ethereu to dovolilo prekonať 200 $ a snáď sa čoskoro dočkáme aj otestovania 300 $

Ethereum cup z handle formationKeď Litecoin pred mesiacom vykreslil na grafe formáciu Cup & Handle, nasledoval takmer 100% bullrun (ktorý zatiaľ neskončil) a je dosť možné, že Ethereum bude reagovať rovnako. Viac o porovnaní LTC a ETH v tomto článku.

Kontinuálne upgrady siete a Ethereum 2.0

To všetko je síce pekné, no žiadnych pozitívnych fundamentov by sme sa nedočkali, pokiaľ by vývojári tvrdo nemakali na vývoji tohto projektu. Ethereum blockchain za za posledné dva roky dočkal niekoľkých dôležitých vylepšení, ktoré umožnili lepšiu škálovateľnosť.

Čo je však najdôležitejšie, konečne sa blíži aj Ethereum 2.0 – upgrade siete, ktorý nám vývojári sľubujú už od čias ICO. Ethereum 2.0 testnet s plne funkčným stakingom funguje krásne a bolo na ňom vytvorených viac než 22 000 validátorských uzlov. Umožňuje výrazne zvýšenie rýchlosti a efektivity celého blockchainu

Nový Ethereum 2.0 testnet má úspech! – pritiahol už 22 000 validátorov

O tom, že prípravy na spustenie ETH 2.0 finišujú, svedčí aj formálna validácia Depozit smart kontraktu, ktorá v budúcnosti umožní výmenu ETH 1.0 tokenov za novú 2.0 variantu.

Ethereum 2.0 o kusisko bližšie – Depozit smart kontrakt je formálne verifikovaný!

Ethereum Trust Alliance

Úspech Etherea je úzko previazaný s úspechom projektov, ktoré fungujú na tejto platforme. Rôzne nekvalitné coiny počas ICO hypu v roku 2017 a hlavne po ňom Ethereum poriadne potopili. Aby sa už podobná situácia neopakovala, je potrebné vytvoriť kvalitný systém ratingov.

Novo vytvorená Ethereum Trust Alliance ETA si za cieľ vytvoriť kvalitné ratingy pre všetky projekty Ethereum ekosystému. V blízkej budúcnosti tak už nikto nebude musieť naslepo investovať. Kvalitu projektu si bude môcť vďaka ETA jednoducho overiť.

(článok pokračuje pod odkazom)

HOT – Spúšťa sa nová Ethereum Trust Alliance – Zvýši dôveru v ekosystém

Ďalšie fundamenty

Toto sú najdôležitejšie fundamenty, ktoré Ethereum tlačia hore. Určite ich však je oveľa viac. Zabudli sme na nejaké? Napíšte nám to do komentárov.

Nakoniec ešte pridávame posledný zaujímavý článok o Ethereu:

Toto čaká Ethereum v roku 2020 – Bude rýchlejšie než VISA?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance