Najnovšie údaje z Google trendov hovoria jasne – Popularita Bitcoinu rastie! Bullrun je blízko?!

0

Bitcoin pred pár dňami prekonal psychologickú hranicu 10000 dolárov. Nasledoval mierny prepad o pár percent, no aktuálne v čase písania článku Bitcoin vystrelil až na 10300 dolárov. O tom, že je táto hranica psychologická, hovorí aj fakt, že vyhľadávanie slova „Bitcoin“ posledné dni významne stúplo! Môže to značiť prílev nových investorov na trh a tým pádom aj ďalší rast BTC.

Psychologická hranica

Existuje viacero verzií, prečo Bitcoin rastie a na svojej ceste prekonal už 10000 dolárov. Niektorí analytici sa domnievajú, že cena kryptomien vzrástla kvôli obavám súvisiacich s vplyvom koronavírusu na podniky na celom svete. To by mohlo viesť k tomu, že investori nalievajú peniaze do BTC.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo je Bitcoin lepšia voľba než zlato? Toto sú hlavné dôvody!

Iní tvrdia, že to nebolo nič iné ako klasické FOMO, ktoré vyvíja nákupný tlak na obchodníkov kvôli blížiacemu sa halvingu BTC v máji 2020. Táto udalosť bude redukovať odmeny za vyťažený blok BTC z 12,5 BTC na 6,25 BTC, čo spôsobí ďalšiu defláciu a teda logicky rast hodnoty.

V čase písania tohto článku je Bitcoin späť nad hranicou 10000 dolárov. Jeho rast zastavila až úroveň 10300 dolárov, pričom aktuálne sa obchoduje približne za 10200 dolárov.

Záujem o Bitcoin rastie

Prekonanie tejto psychologickej hranice má vplyv aj na verejnosť. Práve takéto hranice vzbudzujú v laickej verejnosti záujem. Inak tomu nebolo ani teraz. Podľa Google Trends, vyhľadávanie slova Bitcoin stúplo za posledné dni až o 33%. To by mohlo značiť prílev nových investoroch do trhu s kryptomenami.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Je potrebné zdôrazniť, že v roku 2017 sa v štúdii, ktorú vykonala marketingová agentúra SEMrush, zistilo, že cena BTC mala až 91% koreláciu s objemom vyhľadávania slov súvisiacich s kryptomenami.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

V štúdii bola použitá databáza 120 miliónov kľúčových slov týkajúcich sa Bitcoinu. Ukázalo sa, že cena BTC väčšinou rástla a klesala spolu s intenzitou vyhľadávania slov ako Bitcoin, cena BTC a podobne.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
cryptoglobe.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre