Bitcoin vs. tradičné meny
Bitcoin vs. tradičné meny. Zdroj: Shutterstock.com/Inna Reznik

Populárni kryptomenoví analytici sa vo svojej trhovej analýze pre posledný štvrťrok 2022 vyjadrili, že očakávajú pokles tradičných mien, ktorý môže naštartovať Bitcoin.

Bitcoin možno čoskoro porastie

Posledné mesiace v roku bývajú z hľadiska historických štatistík kryptomien úspešné. O tento fakt sa vo svojom najnovšom rozhovore opiera aj trojica známych analytikov. Benjamin Cowen, James Mullarney a Mike Maloney predpokladajú, že sa aktuálne situácia na svetových trhoch čoskoro otočí v prospech Bitcoinu.

Inflácia klesá. Nevieme ako rýchlo, ale počítame s tým, že to pri takmer nulovom dopyte bude naozaj rýchle. V nasledujúcich dvoch alebo troch mesiacoch dostaneme pozitívne správy o CPI,“ uviedol Cowen.

Vo všeobecnosti sa nálada investorov na trhu začína otáčať. Podľa analytikov sme veľmi blízko dna. Čo však vnímajú negatívne, sú tradičné meny niektorých krajín, ktoré môžu v najbližšom období prežiť veľké poklesy.

Prečítaj si tiež: Európu a svet čaká recesia a extrémna chudoba, varuje prezident Svetovej banky David Malpass!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Keď sledujeme, ako sa hýbu úverové trhy, ako sa pohlo Spojené kráľovstvo, akým smerom ide Nemecko, je to naozaj zaujímavé. Čína napríklad veľmi jasne hovorí, že sa čo najrýchlejšie zbaví zvyšku svojich biliónov dolárov v štátnych pokladničných poukážkach, čo s určitosťou vytvorí tlak na dolárový index. Tento fakt však môže pomôcť rizikovým aktívam, ako sú napríklad kryptomeny,“ uviedol Maloney.

Vo všeobecnosti býva posledný štvrťrok z hľadiska cenového vývoja Bitcoinu pozitívny. Investori budú po páde tradičných mien hľadať, paradoxne, istotu v rizikovejších aktívach, čo môže Bitcoinu výrazne pomôcť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance