Počet kryptomenových bankomatov klesá
Počet kryptomenových bankomatov klesá. Zdroj: Shutterstock.com/StreetVJ

Dlhodobý klesajúci trend kryptomien sa nakoniec prejavil aj v sektore kryptomenových bankomatov. V septembri 2022 sa po prvýkrát v histórii objavil negatívny rast globálnych inštalácií bitcoinových bankomatov. Tento pokles bol predovšetkým spôsobený spomalením v Spojených štátoch.

Celkový počet nainštalovaných bitcoinových bankomatov klesol v septembri na hodnotu 37 980 z historického maxima 38 776 v auguste. To znamená, že pád dosiahol vyše 2 %. V čase písania článku sa počet bankomatov opäť dostal na vyššie číslo 38 195 podľa CoinATMRadar.

Na grafe nižšie vidíme, že v septembri bolo z globálnej siete stiahnutých 796 kryptomenových bankomatov. Pád bol spôsobený poklesom v USA, kde bolo odinštalovaných až 825 bankomatov, no krajiny v Európe zmiernili tento prepad novými inštaláciami.

 

Kryptomenové bankomaty a ich mesačná inštalácia
Kryptomenové bankomaty a ich mesačná inštalácia. Zdroj: CoinATMRadar

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptomenové bankomaty budú inštalované aj naďalej

Klesajúci trend korešponduje s prepadom spotových cien v roku 2022. Prvýkrát sa ale mesačná nová inštalácia dostala do červených čísel. Napriek súčasnému poklesu sa denne na celom svete stále inštaluje takmer 14 bankomatov. Genesis Coin predstavuje až 40,3 % podielu na trhu medzi výrobcami týchto bankomatov. Ďalší populárni výrobcovia sú General Bytes a BitAccess.

Zostup kryptomenových bankomatov je spôsobený aj geopolitickou situáciou a stále pribúdajúcimi reguláciami. Aj keď je trend klesajúci, väčšina krajín stále javí záujem o inštaláciu nových zariadení. Po ukončení korekcie kryptomien a globálnych trhov pravdepodobne nastane opäť nový rastúci trend zavádzania bankomatov. Do tej doby nové zariadenia nebudú inštalované vysokým tempom.

Používate kryptomenové bankomaty? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin nikdy nemusí dosiahnuť hodnotu 100 000 dolárov. Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance