Prezident Bukele reaguje na prepad Bitcoinu!
Prezident Bukele reaguje na prepad Bitcoinu! Zdroj: www.shutterstock.com/Mehaniq

Cez víkend prešiel Bitcoin ďalšou výraznou cenovou korekciou a prvýkrát od decembra 2020 sa prepadol pod psychologickú úroveň 20 000 USD. Ako na tento trend reaguje Nayib Bukele, prezident prvej „bitcoinovej“ krajiny?

Nayib Bukele reaguje na súčasný stav kryptomien

Posledné obdobie sa na trhu s kryptomenami výrazne rozšíril pesimizmus, ktorý ovládol investorov vďaka nedávnym poklesom. Salvádorský prezident Nayib Bukele však požiadal ľudí, aby si v takýchto časoch „dali tabletku na upokojenie“ a zachovali trpezlivosť.

V správe na Twitteri Bukele napísal:

Vidím, že veľká časť ľudí sa obáva alebo je znepokojená súčasnou trhovou cenou Bitcoinu. Moja rada znie: prestaňte sa pozerať na graf a užívajte si život. Ak ste investovali do Bitcoinu, vaša investícia je v bezpečí a jej hodnota po medveďom trhu porastie. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť.

Hodnota salvádorských investícií v BTC už klesla o viac ako 50 %. Táto latinskoamerická krajina oficiálne schválila Bitcoin ako platidlo 7. septembra 2021. Doposiaľ krajina nazhromaždila viac ako 2300 BTC, ktoré sú súčasťou štátnej pokladnice. Posledný nákup sa uskutočnil začiatkom mája 2022, keď krajina dokúpila ďalších 500 BTC.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – prepad 40 % za 10 dní, cena nevie nájsť support

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.  

Kritika Petra Schiffa

Populárny kritik kryptomien Peter Schiff krátko po čerstvých údajoch o inflácii v USA predpovedal, že celková trhová kapitalizácia kryptomien klesne pod 800 miliárd dolárov. Tentokrát mal Schiff pravdu, keďže presne to sa v priebehu minulého týždňa aj stalo.

Prezidentovi Salvádoru na Twiterri napísal: „Táto rada je rovnako zlá ako vaša rada nakupovať na vrchole. Ako vôbec môžete povedať, že investícia do Bitcoinu je bezpečná, keď už stratil 75 % svojej trhovej hodnoty? Nemáte ani tušenia, ako nízko cena počas tohto medvedieho trhu klesne, ani o tom, že či sa cena niekedy vôbec vráti na vyššie úrovne.

Schiff nedávno tiež poznamenal, že trh s kryptomenami je mŕtvy. Veľa ľudí v kryptomenovom priemysle hovorí, že tento krach je zdravou korekciou. Kritik Bitcoinu oponuje, že je zdravý, ale určite nie pre kryptomeny. Toto odvetvie, ako ho poznáme, je mŕtve, čo je pre ekonomiku veľmi zdravé. Kryptografia pravdepodobne má nejakú budúcnosť, ale Bitcoin jej súčasťou nebude.

Ekonóm taktiež nazval Bitcoin „epickým zlyhaním“ a dodal, že maximalisti najväčšej kryptomeny by si mali uvedomiť, že BTC už nepôsobí ako „bezpečná investícia.“

Čítaj ďalej: Ceny benzínu a nafty neprestávajú rásť, ako vysoko sa môžu dostať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance