Bitcoin stagnuje na 20 000.
Bitcoin stagnuje na 20 000. Zdroj: Shutterstock.com/travelarium.ph

Bitcoin za posledný deň viac-menej stagnoval pod hladinou 20 000 $ a aktuálne sa obchoduje za 19 900 $. Dominancia hlavnej kryptomeny medzičasom pokračuje v poklese na úroveň 44,34 %. Zdá sa tak, že altcoiny sa blížia do finálnej fázy korekcie.

Z krátkodobého hľadiska sledujeme rezistencie na hladinách 21 200 $ a 22 900 $. Prvá hladina predstavuje krátkodobý point of control a druhá predstavuje retracement 38,2 % z predošlého klesajúceho legu. Bullish objemy však klesajú, čo je opäť predzvesťou pokračujúcej korekčnej štruktúry.

Bitcoin pokračuje v korekcii
Bitcoin pokračuje v korekcii. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Do čoho investovať počas vysokej inflácie? Porovnanie globálnych trhov

Bitcoin pokračuje v korekcii

Napriek tomu, že RSI vytvára pozitívnu divergenciu, nejde o signál reverzie trendu. Aj keby cena pokračovala v rastúcom trende, na dlhodobú reverziu by musela prekonať až predošlú sideway štruktúru a ísť nad 32 000 $. Ako vidíme, zatiaľ o takomto scenári uvažovať nemôžeme.

V prípade bearish scenára sledujeme okrem súčasného supportu 19 000 $ aj hladinu 12 000 $. Práve tam sa začínajú vyskytovať vysoké transakčné objemy, ktoré sú aj 20X vyššie ako sa v priemere vyskytovali za posledné 2 roky. Aktuálne je to najviac bearish scenár, ktorý môžeme na grafe identifikovať.

Krátkodobo očakávam pokračovanie sideway štruktúry, ktorej bullish signál nastane, keď cena prekoná maximum 22 900 $. V opačnom prípade pokračujeme v korekcii na nové minimum.

Mohlo by ťa zaujímať: Prečo je teraz správny čas dokupovať Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance