Prerobili ste v roku 2017 na kryptomenách? Teraz si môžete napraviť chuť!

5

Rok 2017 bol pre kryptomeny veľmi špecifický. Obrovská krypto-mánia uchvátila celý svet a Bitcoin vtedy za dvanásť mesiacov narástol na dvadsaťštyrinásobok svojej hodnoty. Tohto chaosu sa chytili rôzni podvodníci, ktorí vytvorili obrovské množstvo bezcenných kryptomien a s prísľubom veľkých ziskov ich predávali ničnetušiacim ziskuchtivým ľuďom.

Rok 2018 následne celý trh krásne vyčistil a dnes už je pekne vidieť, ktoré kryptomeny majú skutočnú hodnotu. Napriek populárnemu názoru že “Bitcoin je už príliš drahý a nezarobíte na ňom peniaze” sa stal presný opak. Táto kryptomena je už na polceste k svojmu historickému maximu a tentokrát je rast založený na silných fundamentálnych základoch.

Disclaimer/ Tento článok neberte ako investičné poradenstvo. Ide o náš subjektívny názor a nenesieme zodpovednosť za prípadné straty spôsobené nezodpovedným obchodovaním na burze.

Článok pre vás: 3 spôsoby ako zbohatnúť na kryptomenách

Banky nakupujú – Tak prečo nie aj vy?

Banky a rôzne ďalšie finančné inštitúcie celý rok 2019 a 2020 potichu nakupujú Bitcoiny, čo zabezpečilo prísun obrovského kapitálu do trhu. Napriek negatívnym vyjadreniam svetových lídrov je tento internetový fenomén každým dňom silnejší a je len otázkou času, kedy zase vybuchne a predvedie ďalší fenomenálny rast. Mnohí tvrdia, že sa tak už stalo.

Bublina z roku 2017 sa práve opakuje a tentokrát môžete byť na jej začiatku. Od januára 2020 sme zaznamenali rast z 3700 $ na 16 860 $. V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje za 16 700 $ a podľa mnohých obchodníkov už nepôjde o moc nižšie. A čo je najdôležitejšie, pred nami je zimná sezóna, ktorá je pre kryptomeny z historického hľadiska veľmi prívetivá. Napríklad v tohtoročnej zime Bitcoin zaznamenal rast o 60%.

Veď, posúďte sami:

Je veľmi pravdepodobné, že cena Bitcoinu pôjde do konca roka 2021 výrazne hore a vaša špekulácia môže priniesť zisk v stovkách percent. Podľa našej predikcie čoskoro otestujeme historické maximum (20 000 $) a snáď ho aj prekonáme. Rok 2021 by sa potom mohol viac menej podobať na rok 2017.

Samozrejme, ide iba o dohady a tento časový rámec sa môže ľahko posunúť o niekoľko mesiacov. Trpezlivosť je vo svete kryptomien veľmi dôležitá.

A iba do konca tohto mesiaca môžete využiť 33% zľavu na skúšobbné členstvo, ktoré vám vydrží do konca roka. Získate tak prístup do našej VIP sekcie, kde denne analyzujeme Bitcoin, veľké alty a dávame tipy na zaujímavé cony.

(pokračujte kliknutím na tento odkaz)

Bitcoin vytvára pravidelné bubliny

Bitcoin vytvára finančnú bublinu približne raz za tri-štyri roky. Tá potom 15-20 mesiacov spľaskáva, čo je veľmi nepríjemný proces, no ten je už našťastie za nami. Bohužiaľ, fakt, že ide o relatívne nový fenomén (Bitcoin oslávil 10. narodeniny) nám znemožňuje robiť spoľahlivé predikcie, no črtá sa nám tu istý cyklus.

Je nutné dodať, že nami predpovedaný rast nevznikne len tak z ničoho. Práve naopak! Bitcoin prešiel od roku 2017 veľkou transformáciou. Jeho využiteľnosť sa výrazne zvýšila. Nakúpite zaň napríklad vo Whole Foods či mnohých ďalších veľkých potravinových reťazcoch, Objednať si zaň môžete zbožie z Amazonu a o túto kryptomenu majú obrovský záujem aj finančné inštitúcie.

Viac o velkých spoločnostiach ktoré prijímajú kryptomeny nájdete napríklad tu.

Bitcoin a finančný svet

Spoločnosť Fidelity, ktorá sa radí medzi najväčšie finančné inštitúcie na svete a svojím klientom spravuje portfólio v rádoch biliónov dolárov (bilión = 1 000 000 000 000), na začiatku roka spustila Bitcoin Custody službu. To umožňuje bankám uchovávať svoje coiny v bezpečnom a regulovanom prostredí.

Spoločnosť ICE, ktorá vlastní desiatky veľkých búrz po celom svete (okrem iného aj New Yorskú burzu cenných papierov) v septembri spustila regulované Bitcoin Futures kontrakty kryté fyzickými Bitcoinami. To v preklade znamená, že banky a hráči z Wall Streetu budú môcť legálne nakupovať a predávať Bitcoin. ICE kvôli kryptomenám vytvorila úplne novú burzu – Bakkt – ktorá spĺňa zákony a regulácie vo väčšine krajín sveta!

Spoločnosť Grayscale už tri roky sprostredkováva nákupy kryptomien svojim inštitucionálnym partnerom a dnes ohlásila, že spravuje viac než pol milióna Bitcoinov v celkovej hodnote 8,3 miliardy dolárov. To sú peniaze, ktoré doň vloźili Banky! A žiadna z nich zatiaľ nepredáva.

Je čas vrátiť sa ku kryptomenám?

A to je iba špička ľadovca. Bitcoin má obrovský potenciál do budúcnosti a ak budete trpezliví, možno na ňom zbohatnete. Ak ste v roku 2017 alebo 2018 prerobili na kryptomenách, tak to bolo preto, že ste sa nechali strhnúť davom a zbytočne ste čakali do poslednej chvíle.

Správali ste sa ako typický hlúpy, neinformovaný, chamtivý greenhorn a nechali ste sa nachytať. Vaše peniaze poputovali do vrecka ľuďom, ktorí si túto problematiku poriadne naštudovali a hlavne, nakúpili včas! To všetko je veľmi smutné, no faktom je, že teraz si môžete napraviť chuť. Dáta hovoria samé za seba.

Pozrite ako Blízko sa Bitcoin dostal ku svojmu historickému maximu!

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Takže, naša rada? Poučte sa z vlastných chýb a tentokrát to urobte správne. Prijmite riziko, neočakávajte, že na kryptomenách zbohatnete zo dňa na den, držte svoje emócie na uzde a máte celkom dobrú šancu, že váš nákup sa vám do konca roka zdvojnásobí a o 20 mesiacov možno aj zdesaťnásobí.

Ale POZOR! Vždy investujte iba to, čo ste ochotní stratiť. Pamätajte, že tu neexistujú žiadne záruky. Ak chcete istotu, choďte to banky. Tá vám dá 1,5% p.a. úrok. Ak chcete nové auto, možno, ale naozaj iba možno, si ho raz kúpite za Bitcoiny.

Ako kúpiť kryptomeny?

Jednoznačne odporúčame burzu Coinbase Pro. Pripravili sme pre vás rozsiahly návod, ako na si založiť účet a obchodovať takmer bez poplatkov a získať odmeny  a výhody v hodnote viac než 100 $. Ide o bezpečné miesto, kde môžete nakupovať a predávať nie len Bitcoin, ale aj ďalšie zaujímavé kryptomeny.

Pred tým, než sa však pustíte do akýchkoľvek nákupov si všetko PORIADNE NAŠTUDUJTE! Všetky relevantné informácie nájdete na tejto stránke. Hoďte očkom na menu.

Ak chcete pomoc profesionálov pri obchodovaní, rozhodne odporúčame navštíviť náš investičný portál Trading11, kde denne analyzujeme Bitcoin a ďalšie altcoiny. Máme stovky spokojných zákazníkov a vy môžete byť jedným z nich.

No a nakoniec rozhodne odporúčame prečítať s porozumením tento text, ktorý už mnohým začínajúcim krypto-investorom zachránil kožu:

3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?