[PREHĽAD TRHU] Zase pod 4 000 $ – Býci ani medvede teraz nemajú silu – Weekly pohľad na trh

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa v priebehu roka 2019 pohybuje v relatívne úzkom pásme 3 300 – 4 300 $. Táto akumulácia naznačuje, že medvede sú už vyčerpané a čoskoro by mohlo dôjsť k otočeniu trendu. Dokonca na to netreba ani veľmi veľký pohyb! Ak by Bitcoin do konca marca spravil aspoň 15 %, mohli by sme zhodnotiť, že sme v UPtrende.

Disclaimer/Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Za prípadné straty na burze nezodpovedáme. Ak máte záujem o profesionálne technické analýzy, navštívte náš investičný portál Trading11.com.

Bitcoin stále v medveďom objatí

Vo svete kryptomien však nič nie je také priamočiare. Na burze a mimo nej prebieha zúrivý súboj býkov s medveďmi a zdá sa, že medvede majú ešte stále prevahu. Často sme v našich prehľadoch trhu spomínali pásmo 4 200 – 4 500 $, ktoré tvorí veľmi silnú rezistenciu. Zároveň sme navrhli, že na jej prekonanie budeme potrebovať väčší rozbeh.

1W BTC/USD - Bitfinex

1W BTC/USD – Bitfinex

Bitcoin už tri mesiace klope na dvere tejto rezistencie, ale nikto neotvára. Pomaly, ale isto sa dostávame do bodu, kedy nám cestu pretne aj dlhodobá klesajúca trendline. Bitcoin zase klesol pod 4 000 $, Stochastic RSI už na weekly grafe preťalo RSI a všetko nasvedčuje tomu, že Bitcoin čaká ďalší prepad. Veľa obchodníkov tvrdí, že až na 2 500 $.

(článok pokračuje pod odkazom)

[PREDIKCIA] Vysvetlenie včerajšej predikcie – Je toto najlepšia šanca pre Bitcoin?

Ethereum ponúka dvakrát väčšiu volatilitu

Druhá najväčšia kryptomena podľa kapitalizácie – Ethereum – zväčša kopíruje pohyby Bitcoinu. Obchodníkom však ponúka prémiu v podobe väčšej volatility. Volume na trhu s Ethereom dosahuje šesť miliárd dolárov čo znamená, že likvidity sa nemusíme obávať.

1W ETH/USD - Bitfinex

1W ETH/USD – Bitfinex

Ak by Bitcoin skutočne zaznamenal pokles, Ethereum ho s najväčšou pravdepodobnosťou bude nasledovať. V tom prípade môžeme očakávať cenu ~80 $ – vrátime sa teda minuloročné LOW. Ethereum tak bude mať potenciál na vytvorenie formácie dvojitého dna a finálne otočenie klesajúceho trendu.

Graf dominancie

Pri pohľade na graf dominancie sa na prvý pohľad nič zaujímavé nedeje. Bitcoin stále ovláda viac než 50 % trhu, Ethereum sa drží na desiatich percentách a tesne v pätách má XRP.

dominancia

Za zmienku však stojí rastúci podiel ostatných altcoinov. Kvalitné midcap a lowcap kryptomeny sú na tom oveľa lepšie než Bitcoin alebo Ethereum. Majú kde rásť a môžeme očakávať, že v budúcnosti ich podiel bude rásť aj naďalej.

Čo čítať ďalej?

BTC sa môže prepadnúť až o 50 % – blíži sa ďalší výraznejší pohyb v cene

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.