[PREHĽAD TRHU] Trh mierne stúpa – ticho pred búrkou?

BITmarkets BITmarkets

Počas uplynulého pracovného týždňa bol trh s kryptomenami prekvapivo pokojný. V tom zmysle, že sme nezaznamenali žiadne veľké prepady. Iste, bola tu kontroverzia okolo manipulovania trhu pred a po odstávke burzy BitMEX a SEC včera odmietla 9 návrhov na krypto-ETF, ceny sa po BitMEX pumpe dostali na pôvodné hodnoty a SEC podľa najnovších správ prehodnocuje všetky odmietnutia.

Ak by niekto v pondelok zaspal a zobudil by sa dnes, pravdepodobne by nepostrehol veľký rozdiel. Iste, Bitcoin sa pohybuje o 100 $ vyššie ako zvyčajne (pravdepodobne reakcia na spomínané novinky okolo SEC) a aj väčšina altov sa dnes zelená, ale stále sa pohybujeme na rovnakých hodnotách, rovnakých technických úrovniach a naposledy táto “nuda” vyvrcholila mega pumpou a následným rastom Bitcoinu na 8500 $.

Čaká nás krvavý víkend?

Pred nami je však víkend. A práve víkendy sú medzi krypto-fanúšikmi známe veľkými krvavými prepadmi. Na trhu sa jednoducho nič nedeje. Objem shortov nebezpečne rastie a nepomohla ani pumpa na 7000 $. Tlak predávajúcich je jednoducho príliš veľký a skôr či neskôr sa to musí prejaviť aj na cene.

Nechcem byť zbytočný negativista, ale faktom je, že veľmi, veľmi veľa odborníkov očakáva prepad Bitcoinu pod 5000 $. Preto vnímam súčasný rast iba ako ticho pred búrkou.

Dominancia Bitcoinu mierne klesla

Zaujímavé je, že dominancia Bitcoinu dnes prestala rásť. Oproti včerajšku klesla o 0,2% na 53,3%. Pravdepodobne však ide iba o prechodný jav a čoskoro pôjde hore. Na vstup do trhu s altcoinmi je ešte priskoro.

btc dom

Dobrý deň pre altcoiny

Keď dominancia Bitcoinu klesá, altcoiny majú párty. Už dlho sme nevideli tak pozitívny deň. TOP highcap kryptomeny ako Ethereum, Ripple, Bcash, Litecoin alebo EOS viac-menej držia krok s Bitcoinom, ale ak zídeme trochu nižšie, nájdeme projekty, ktoré zaznamenali naozaj významný rast.

TRON svojich investorov potešil 7-percentnými ziskmi. Zdá sa, že tá hromada pozitívneho fundamentu sa konečne začína vyplácať. Lisk zaznamenal 16% pumpu, 0x (coin, ktorý možno pôjde na Coinbase) posilnil o 8% a Nano si dnes užíva 17,5% bull run!

Je len škoda, že Doge stojí na mieste a za posledných 24 hodín nezaznamenal žiadne významné pohyby.

A pozor! Forky Bitcoinu očividne fičia, pretože Bitcoin Private dnes posilnil o 12%! Každý, kto sleduje tieto prehľady trhu si iste všimol, že včera zaznamenal poriadnu pumpu Bitcoin  Diamond. Ide o náhodu, alebo sa niečo deje? Ktorý fork sa bude pumpovať zajtra? Bcash? Bgold?

Rekordmani z TOP100

Dnes je pohľad na rekordmanov veľmi potešujúci.

Najziskovejšie altcoiny

GAS vyrástol o viac než 30%! Tento token je významne spätý s kryptomenou NEO a je dosť možné, že v najbližších hodinách/dňoch vyskočí.

top5 coins

Najstratovejšie altcoiny

Medzi dnešnými loosermi sa neprekvapivo objavil spomínaný Bitcoin Diamond. Neklesol však ani zďaleka tak hlboko, ako som očakával.

low5 coinsNepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI