Najnovší prieskum prezradil, ako ľudia vnímajú minulosť a súčasnosť kryptomien

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pravdepodobne všetci z nás sa o kryptomeny zaujímame preto, že sú na vzostupe. Či už veríme, že kryptomeny budú forma platidla, revolučná technológia, budúcnosť finančného systému alebo iba dobrý spôsob investície. Spoločnosť ING sa preto rozhodla spraviť výskum na tému kryptomien a toho, ako ich ľudia vnímajú nielen v Európe, ale aj Amerike a Austrálii.

Podrobnosti prieskumu

The ING International Survey (Medzinárodný prieskum ING) zameral svoju pozornosť na kryptomeny. Celý online prieskum sa dial medzi 8.marcom a 6.aprílom 2018 a zúčastnilo sa ho takmer 15 000 ľudí z Európy (13 štátov), Ameriky a Austrálie. Odpovede dodalo zhruba 1000 ľudí z každého štátu (okrem Luxemburska, kde bolo oslovených zhruba 500 ľudí).

Vzhľadom na to, že prieskum obsahoval pomerne vysoký počet otázok a priniesol veľmi zaujímavé odpovede, rozhodli sme sa rozdeliť výsledky výskumu do dvoch častí. V dnešnej prvej časti sa budeme pozerať na to, ako ľudia odpovedali na otázky spojené s minulosťou a súčasnosťou kryptomien.

Koľko percent ľudí o kryptomenách počulo?

Oslovení boli ľudia všetkých vekových kategórií. Práve v tomto sektore zaznamenali ľudia prvé výraznejšie zmeny oproti minulým prieskumom. Pomaly, ale isto totižto prestáva platiť, že o kryptomenách počuli iba mladí ľudia. Zo všetkých opýtaných, ktorí boli zaradení do vekovej kategórie 65+ počulo o kryptomenách až 60%. Toto číslo je určite porovnateľné so 69% mladých ľudí (medzi 25-34), ktorí už o digitálnych menách počuli.

Najviac ľudí počulo o kryptomenách u protinožcov. Z 10 opýtaných Austrálčanov počulo až 7 o kryptomenách (70%). V USA prekvapivo o kryptomenách ľudia počuli menej ako v Austrálii, keďže „iba” 57% ľudí sa vyjadrilo, že počuli o digitálnych menách. V Európe je toto číslo zhruba niekde medzi Austráliou a Amerikou, keďže o kryptomenách počulo 66%, pričom najmenej ľudí o kryptomenách počulo v Belgicku (iba 38%). Naopak naši susedia si počínali výborne. V Čechách počulo o kryptomenách 69% ľudí, v Poľsku 77% a v Rakúsku až 79%.

Kto sa však o kryptomeny reálne zaujíma?

Je však veľký rozdiel o kryptomenách počuť a reálne sa o ne zaujímať. To ukázal aj samotný prieskum, keď percentuálny rozdiel medzi ľuďmi vlastniacimi kryptomeny a ľuďmi, ktorí o kryptomenách iba počuli, je markantný. V Austrálii napríklad vlastní kryptomeny iba 7% ľudí, v USA 8% a v Európe 9% ľudí. Najmenej, 4% ľudí, vlastní kryptomeny v Luxembursku. Naopak najviac, zhruba 18% opýtaných, vlastní kryptomeny v Turecku.

Bitcoin vs tradičné investície

Odpoveď na to, prečo je ten rozdiel taký výrazný by sme mohli nájsť v inej časti prieskumu, ktorý sa venoval rizikovosti investície do kryptomien. Opýtaní ľudia totižto mali porovnávať ako veľmi je investícia do Bitcoinu riskantná oproti investícii do zlata, finančných trhoch alebo investovanie do vlastného podnikania. Až 70% opýtaných si myslí, že investícia do zlata je menej riskantná ako investícia do Bitcoinu.

Zhruba 56% zo všetkých zúčastnených si myslí, že je menej riskantné investovať do vlastného biznisu ako do Bitcoinu. Zaujímavo však dopadlo porovnanie Bitcoinu a burzového trhu. Rizikovosť v tomto prípade dopadla najvyrovnanejšie zo všetkých porovnávaní. 46% ľudí vníma burzu ako menej riskantnú ako Bitcoin, 24% ju vníma ako rovnako riskantnú a zhruba 30% opýtaných ju vníma ako viac riskantnú ako investíciu do Bitcoinu.

Záver

Výskum poskytol veľa zaujímavých odpovedí a preto vám ešte sprostredkujeme odpovede na otázky ohľadom budúcnosti kryptomien. Presnejšie povedané ohľadom toho, ako 15 000 opýtaných ľudí z celého sveta vníma kryptomeny, kam si daní ľudia myslia, že kryptomeny smerujú a či ich budú v budúcnosti využívať.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroj:
think.ing.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.