[PREHĽAD TRHU] Bitcoin bojuje s rezistenciou • IOTA sa prebúdza

BITmarkets BITmarkets

Už dva týždne pokračuje pozvoľný rast Bitcoinu a na grafe sa nám začína tvoriť daily uptrend. Trendová línia začína na lokálnom minime zo 14. augusta a Bitcoin zatiaľ ostáva nad ňou. Tento krehký downtrend však nič neznamená. Veľkí hráči sú z veľkej časti mimo trhu a hodnota BTC je ovplyvňovaná retailom. Záujem oň stúpa => cena sa zvyšuje, ale to sa môže veľmi rýchlo zmeniť. 

Shorty stále vysoko – prepad je pravdepodobnejší

V posledných dvoch prehľadoch trhu som predstavil dve diametrálne odlišné teórie o budúcom vývoji ceny Bitcoinu. Tá negatívna hovorí o možnom poklese až ku 4200 $, tá pozitívna zas o raste na 8500 $ a vytvorení obratovej formácie na weekly grafe, ktorá by mohla už definitívne otočiť dlhodobý trend na BTC.

btcúusd graf

27.8.2018 BTC/USD 1D – Bitfinex

Popravde, po víkende nie sme oveľa múdrejší. Budúcnosť Bitcoinu je naďalej otvorená. Objem shortov sa prakticky nezmenil, tlak predávajúcich na trh je teda značný. Pamätajme však na to, že trh s kryptomenami je zmanipulovaný a traderi iba málokedy dosiahnu to, čo chcú. Retail sa bohužiaľ musí podriadiť veľkým rybám, burzám a hlavne BitMEX-u. To hrá proti nám a hlavne proti prirodzenému vývoju ceny BTC.

27.8.2018 BTC/USD shorts 1D - Bitfinex

Čo dodať? Nuž, musíme si počkať. Ak obchodujete, stoploss si dajte pod 6,5k. Zároveň sa nám rysuje celkom pekná šanca na short. Vstup do pozície tesne pod 7000 $ a take profit na 6200 $. Špekulovať na rast sa momentálne neoplatí. Ak veríte v rast, počkajte na silný signál k nákupu, ideálne podporený fundamentom.

Narazila dominancia Bitcoinu na svoj strop?

Index dominancie Bitcoinu od soboty mierne klesol. V čase písania tohto článku je na úrovni 53,3%. Niektoré altcoiny predviedli celkom slušný bullrun. Napríklad IOTA za posledných 24 hodín spravila takmer 15%, TRON vyrástol o 5%, EOS tiež o 5%. VeChain +10%. Bitcoin sa však drží na rovnakých hodnotách a má problém preraziť rezistenciu na hladine 6800 $. Podobne sú na tom aj ostatné highcap coiny (ETH, XRP a BCH).

bitcoin dominancia

Zatiaľ je priskoro na veľké závery, ale altcoiny za očividne prebúdzajú. Aj preto sa naši obchodníci na Trading11 začali viac sústrediť na alty. Ak máte záujem o denné analýzy desiatich vybraných kryptomien, vyskúšajte limitované členstvo “Updaty altcoinov a 7 dní” ktoré stojí iba 2,33 € (59 kč). Na sklade je posledných 35 členstiev.

https://trading11.com/produkt/updaty-altcoinov-na-7-dni-trading11/

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

Počas písania tohto článku alty začali mierne padať.

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 altcoinsNepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: